کد خبر: 43166 A

فرهنگی با استناد به ماده ۲۲۹ آیین‌نامه داخلی مجلس:

در ماده ۲۲۶ آیین‌نامه زمانی که برای دولت چه رییس جمهور و چه وزیر، پیش‌بینی شده سه ساعت است که وزیر مورد استیضاح می‌تواند حداکثر یک ساعت از آن را در اختیار یک یا دو نماینده موافق قرار دهد.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با اعلام اولین دستور کار استیضاح وزیر کار در ابتدای جلسه علنی صبح امروز تاکید کرد که به استناد ماده ۲۹۹ آئین نامه داخلی مجلس در صورت عدم حضور وزیر، استیضاح آغاز خواهد شد.

به گزارش ایلنا، محمدحسین فرهنگی در آغاز نشست علنی امروز (یکشنبه ۱۵ بهمن) و قبل از آغاز استیضاح وزیر کار، گفت: در ماده ۱۱۲ آیین‌نامه برای استیضاح وزیر ۲ ساعت وقت پیش‌بینی شده و مجموع نطق‌ها نباید از این مدت تجاوز کند.

وی افزود: همچنین در ماده ۲۲۶ آیین‌نامه زمانی که برای دولت چه رییس جمهور و چه وزیر، پیش‌بینی شده سه ساعت است که وزیر مورد استیضاح می‌تواند حداکثر یک ساعت از آن را در اختیار یک یا دو نماینده موافق قرار دهد.

عضو هیات رئیسه مجلس تصریح کرد: براساس ماده ۲۲۹ آیین‌نامه داخلی مجلس در صورت عدم حضور وزیر، استیضاح آغاز خواهد شد.

نمایندگان مجلس در حالی استیضاح وزیر کار را در اولین دستور کار جلسه علنی صبح امروز مجلس داشتند که هنوز وزیر و رییس‌جمهور حضور پیدا نکرده بودند اما دقایقی بعد رییس‌جمهور به همراه جمعی از وزرا و معاونان خود و همچنین وزیر کار در جلسه علنی مجلس حاضر شدند.

استیضاح وزیر کار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر