کد خبر: 43194 A

موسوی لارگانی در صحن علنی مجلس:

آقای وزیر چرا به قانون شکنی یا بهتر بگویم به قانون ستیزی خود ادامه دادید؟ به جای برکناری آقای مرتضوی صورت مساله را پاک کردید و اختیاراتتان را به شخص دیگری دادید. مجلس به وزیری که در مدیریت زیر مجموعه خود، اختیاری ندارد، اعتماد نمی‌کند.

نماینده فلاورجان در مجلس با تاکید بر اینکه انتصاب یک قاضی معلق به یک پست اداری خلاف قانون است، گفت: آقای وزیر چرا به قانون شکنی یا بهتر بگویم به قانون ستیزی خود ادامه دادید؟ به جای برکناری آقای مرتضوی صورت مساله را پاک کردید و اختیارات‌تان را به شخص دیگری دادید. مجلس به وزیری که در مدیریت زیر مجموعه خود، اختیاری ندارد، اعتماد نمی‌کند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایلنا، حجت‌الاسلام موسوی لارگانی نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز در سخنانی به عنوان موافق استیضاح وزیر کار، اظهار داشت: اصولا در منطق اسلام، منصب‌ها و مسئولیت‌ها امانت‌هایی هستند که باید به اهل آن سپرده شود. در حالیکه انتصاب مرتضوی به دلیل عدم دارا بودن شرایط، غیر قانونی و غیر شرعی بوده است. بنابراین سوال این است که آقای وزیر کار، آیا در کشور برای مدیریت سازمان تامین اجتماعی، شایسته تر از آقای مرتضوی، فرد دیگری نبود.

وی با بیان اینکه اگر کسی از پس مسئولیت خود بر نیاید به خواری و پشیمانی منجر خواهد شد، تصریح کرد: آقای وزیر، شما در انتصاب آقای مرتضوی آیا به موارد توصیه شده در قرآن و روایات توجه کردید؟ چرا به قانون شکنی یا بهتر بگوییم به قانون ستیزی خود ادامه داده و مردانه از حق خود دفاع نکردید.

نماینده فلاورجان خطاب به شیخ الاسلام تاکید کرد: در انتصاب آقای مرتضوی، به کدام یک از موارد مد نظر حضرت امیر (ع) توجه کردید؟ آیا به راستی باید نام شیعه بودن را به یدک بکشیم یا به آن عمل کنیم.

وی افزود: آیا شما از معلق بودن قضاوت آقای مرتضوی و پرونده کهریزک مطلع بودید؟ نکته دیگر این است که رشته تحصیلی آقای مرتضوی، انطباقی با مسوولیتش ندارد؛ بعید می‌دانم در صورتی که در زمینه مفاد قانون اطلاع داشتید چنین انتصابی را انجام می‌دادید.

وی تصریح کرد: انتصاب یک قاضی معلق به یک پست اداری هم خلاف قانون است؛ در اولین فرصت توصیه‌های حضرت امام را بخوانید، آیا با تغییر عنوان تامین اجتماعی، صلاحیت آقای مرتضوی احراز شد؟

این نماینده مجلس در ادامه اظهاراتش تاکید کرد: آقای وزیر چرا به قانون شکنی یا بهتر بگویم به قانون ستیزی خود ادامه دادید؟ به جای برکناری آقای مرتضوی صورت مساله را پاک کردید و اختیاراتتان را به شخص دیگری دادید. مجلس به وزیری که در مدیریت زیر مجموعه خود، اختیاری ندارد، اعتماد نمی‌کند.

موسوی لارگانی همچنین توضیح داد: آقای وزیر چرا مردانه از حق خود دفاع نکردید و در مقابل فشارها ایستادگی نکردید؟ در خلوت، کلاه خود را پیش خدای خود قاضی کنید که آیا این دنیا ارزش این همه قانون ستیزی را دارد؟ اگر کمی اهم و مهم‌ می‌کردید، تا این حد برای این پست چند ماهه دست و پا نمی‌زدید، شما بارها زیر قول خود زدید و استیضاح آخرین راه مجلس است.

استیضاح وزیر کار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر