کد خبر: 43240 A

مصباحی مقدم در موافقت با استیضاح:

چطور می شود مسئول ارشد اجازه دهد دور متهمان دانه درشت خط قرمز بکشند؟/ سه روز است که نمایندگان را تحت فشار گذاشته اند که مبادا به استیضاح رای مثبت دهیم.

غلامرضا مصباحی مقدم در موافقت با استیضاح وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی در خصوص انتصاب سعید مرتضوی به ریاست سازمان تامین اجتماعی گفت:  نادیده گرفتن قانون توسط مقامات بالای كشور و بی اعتنایی به احكام دیوان عدالت اداری خطر جدی برای حكومت اسلامی است.

رئیس كمیسیون برنامه و بودجه مجلس نهم در صحن علنی مجلس شورای اسلامی در خصوص تبعیت از قانون و لزوم اجرای آن در جامعه اظهار داشت: مرز فارق حاكمیت استبدادی و مردم سالاری دینی تبعیت از قوانین عام است. وقتی قانون به تصویب برسد همه اجزای حكومت ملزم به اجرا و تبعیت از آن هستند. به هنگام حاكمیت قانون مهمترین انتظار در این شرایط اقتصادی امكان پیش بینی اوضاع است. همگان از خطر تصمیمات خلق الساعه با حاكمیت قانون در امان می‌مانند.

وی در ادامه با بیان اینکه ما در حوزه سیاسی شاهد نادیده گرفتن قانون بوده‌ایم، تصریح کرد: آنچه اخیرا ما در حوزه سیاسی شاهدیم خلاف حاكمیت قانون است. نادیده گرفتن قانون توسط مقامات بالای كشور و بی اعتنایی به احكام دیوان عدالت اداری خطر جدی برای حكومت اسلامی است كه با خون شهیدان آب‌یاری شده است. چگونه می توان از شهروندان انتظار داشت قانون را رعایت كنند وقتی نقض قانون توسط مقامات دیده می شود؟

نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان این که چطور می شود مسئول ارشد اجازه دهد دور متهمان دانه درشت خط قرمز بکشند گفت: بی نقدی در تنظیم بودجه این علامت را دارد که می توان به وعده مالی وفا نکرد. سه روز است که نمایندگان را تحت فشار گذاشته اند که مبادا به استیضاح رای مثبت دهیم. چرا باید نمایندگان را در انجام وظیفه قانونی تحت فشار گذاشت.

وی در ادامه با بیان اینکه از اتاق تعاون پیامی ارسال شده خاطرنشان کرد: از اتاق تعاون به ما اس ام اس (پیامك) رسید در صورتی که اتاق تعاون باید مستقل از وزارت تعاون باشد و آیا این پیام ها نشان نمی دهد که وابسته به وزارتخانه است. قانون شکنی را دیدن و سکوت کردن به صلاح نیست.

استیضاح وزیر کار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر