کد خبر: 45946 A

لاریجانی در گفت‌وگو با شبکه خبری APP:

گسترش همکاری پارلمانی اهمیت دارد و ایران و پاکستان دو کشور بزرگ و دارای ظرفیت‌های فراوان هستند که با نزدیکی آن‌ها پیشرفت‌های اقتصادی و توسعه محقق خواهد شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که ایران و پاکستان دو کشور بزرگ منطقه هستند گفت: نزدیکی این دو کشور موجب پیشبرد اهداف اقتصادی و ثبات در منطقه می‌شود.

به گزارش ایلنا، دکتر علی لاریجانی امروز درگفت‌وگوی خبری با شبکه APPپاکستان با بیان اینکه اجلاس مجمع مجالس کشورهای عضو اکوتلاش می‌کند که این کشورها از ظرفیت خودشان بیشتر استفاده بکنند، گفت: ایران در چند سال اخیر همیشه مشوق تاسیس نهادهای منطقه‌ای بین کشورها بوده است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان این که با تشکیل مجمع مجالس کشورهای عضو اکو می‌توان از ظرفیت‌های منطقه‌ای استفاده کرد تصریح کرد: متاسفانه کشورهای منطقه درگیر برخی مسائل منطقه‌ای مانند مسائل امنیتی هستند. از طرفی دیگر کشورهای خارجی از صحنه‌های بین‌المللی وارد مسائل منطقه‌ای شده و به دنبال منافع خودشان هستند. از این رو تشکیل این مجمع به نفع کشورهای منطقه است.

وی ادامه داد: کشور ایران در چند سال اخیر چه در تشکیل بین‌المجالس اسلامی و بین‌المجالس آسیایی از تشکیل این نهادها حمایت کرده و می‌کند.

لاریجانی با بیان اینکه مجمع مجالس کشورهای عضو اکو مسائل مربوط به منطقه را دنبال می‌کند یادآور شد: این کشورها علاوه بر استفاده از ظرفیت‌های اقتصادی و تکنولوژی به مسائل دیگر با دلسوزی رسیدگی می‌کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این که پاکستان کشوردوست و برادر ما است تصریح کرد: یکی از اهداف سفربه پاکستان بالا بردن سطح روابط و افزایش رایزنی‌های سیاسی و فرهنگی است.

وی ادامه داد: علاوه بر این موضوعات در سفر به پاکستان با روسای مجالس اکو در رابطه با مسائل دو جانبه و مسائل کل منطقه مذاکره می‌کنیم.

لاریجانی با تاکید براین که مجلس ایران از همکاری‌های فی مابین ایران و پاکستان از ابعاد مختلف حمایت می‌کند گفت: به طور حتم افزایش روابط موجب ثبات و پایداری در منطقه می‌شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که ایران و پاکستان دو کشور بزرگ منطقه هستند گفت: نزدیکی این دو کشور موجب پیشبرد اهداف اقتصادی و ثبات در منطقه می‌شود.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر