کد خبر: 46631 A

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در گفت‌وگو با ایلنا:

دولت به دلیل تاخیر در ارائه لایحه بودجه به مجلس چاره‌ای ندارد که لایحه دو دوازدهم و یا چند دوازدهم را به مجلس ارائه دهد چراکه نمی‌شود مملکت را بخاطر بودجه معطل کند/دولت پول مورد نیاز برای پرداخت عیدانه به مردم را در اختیار دارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت:دولت به دلیل تاخیر در ارائه لایحه بودجه به مجلس چاره‌ای ندارد که لایحه دو دوازدهم و یا چند دوازدهم را به مجلس ارائه دهد چراکه نمی‌شود مملکت را بخاطر بودجه معطل کند.

آقامحمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا،گفت: در ارائه لایحه بودجه به مجلس طبیعی این است که احمدی‌نژاد خود در مجلس حضور یابد و اگر این کار را نکند عرف چندین ساله مجلس و دولت را زیر پا گذاشته است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در خصوص نشست میان دولت و مجلس گفت: به نظر می‌آید که جلسات و نشست‌ها تمام شده‌اند و این جلسات نیز در راستای اجرای فرمایشات مقام معظم رهبری برای كمك به مردم برگزار شد.

وی توضیح داد: دولت می‌خواست طرح چند برابر کردن یارانه‌ها را در کشور انجام دهد كه مجلس به دلیل تورم و گرانی ناشی از افزایش نقدینگی در بازار،با طرح دولت مخالف بود به همین دلیل در این جلسات به دنبال راه‌حل میانه بودیم و به دستور رهبری در این خصوص جلسات مشترك برگزار شد.

نماینده خرم آباد در مجلس در خصوص پرداخت یارانه عیدی به مردم گفت: دولت در حال حاضر پول مورد نیاز برای پرداخت عیدانه به مردم را در اختیار دارد؛ و قرار است بخشی از آن از صندوق توسعه ملی برداشت شود و بخشی دیگر از منابع موجود خود دولت پرداخت شود.

وی در خصوص منابع دولتی که قرار است یارانه عیدی مردم از آن محل پرداخت شود، اذعان داشت: بخشی از این منابع از مابه‌التفاوت ارز پرداخت خواهد شد و بخش دیگر نیز از درآمدهای دولتی محاسبه می‌شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر