کد خبر: 48819 A

شیخ قدرت الله علیخانی در گفت‌وگو با ایلنا:

جمله "فعلا نصیحت می‌کنم" رهبری، هشدار بود/دولت احمدی نژاد غیر از تخریب دیگران و اتهام زنی، حرف حسابی ندارد/تخریب و اهانت به شخصیت‌های انقلاب و نظام، برای اولین بار در تاریخ انقلاب، توسط دولت احمدی نژاد رخ داد.

ایلنا: مشاور پارلمانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه سخن رهبری مبنی بر اینکه «فعلا نصیحت می‌کنم» هشداری به مسئولان نظام و به خصوص رئیس دولت بود، گفت: با توجه به پیش بینی‌هایی که قبلا در رابطه با این دولت داشتم و درست از آب در آمده و تحلیلی که اکنون از رفتار این دولت دارم، بعید می‌دانم که عمر دولت احمدی‌نژاد خاتمه دهد.

حجت الاسلام و المسلمین شیخ قدرت الله علیخانی نماینده سابق مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار پارلمانی ایلنا، در پاسخ به این سؤال که صحبت‌های اخیر مقام معظم رهبری در جمع مردم تبریز و خطاب به مسئولان ارشد نظام را، بیشتر نصیحت می‌دانید یا هشدار؟ اظهار داشت: اولا که ما منتظر چنین رهنمودهایی بودیم و می‌دانیم رهنمودهایی که دادند می‌تواند انشاالله پایان این ماجراهای اخیر و رفتار برخی مسئولان و نیز پایانی بر مزاحمت‌ها و اخلال گری‌هایی باشد که در سخنرانی‌های شخصیت‌ها و به بهانه‌های مختلف علیه شخصیت‌ها در کشور انجام می‌شود که نمونه بارز آن را، قم و حرم امام (ره) بیان کردند؛ در کل باید سپاسگزار باشیم از رهنمودی که دادند.

وی افزود: اما در رابطه با دولتمردان فعلی کشور، هنوز نگرانی شخص بنده برطرف نشده، و با توجه به پیش بینی‌هایی که قبلا در رابطه با این دولت داشتم و درست از آب در آمده و تحلیلی که اکنون از رفتار این دولت دارم، بعید می‌دانم که عمر دولت احمدی‌نژاد خاتمه دهد.

این نماینده سابق مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: به این جهت معتقدم دولت احمدی‌نژاد به پایان نمی‌رسد که مسائل اخیر را دنبال کرده و احتمالا دوباره دنبال کند؛ چون دولت منافع خودش را و سیاستی که از اول در پیش گرفته بود و اکنون هم دنبال می‌کند، در همین مسیر تخریب دیگران و شخصیت‌های نظام دیده و اگر این تهمت‌ها را نزده و این کار‌ها را نکنند، حرف حساب دیگری ندارد؛ با همین اتهام زنی‌های به این و آن در مناظره‌های تلویزیونی و دیگر تریبون‌های در اختیار و با بگم بگم‌ها و... است که ۷ یا ۸ ساله خود را سپری کرده و پشت سر گذاشته است.

وی افزود: البته در عین حال امیدواریم که دولت احمدی‌نژاد به سلامت خاتمه یابد و به سخنان رهبری که گفتند فعلا نصیحت می‌کنم توجه کنند؛ این سخن رهبری که فرمودند «فعلا نصیحت می‌کنم» اگر چه به ظاهر نصیحت است، اما به یک معنا هشدار رهبری به همه مسئولین و سران قوا، و بالاخص شخص رئیس دولت است که حواس خود را جمع کند.

شیخ قدرت الله علیخانی خاطرنشان کرد: البته ما دولت جمهوری اسلامی را از هر طیف و جناحی باشد، باید حمایت کنیم، اما نمی‌خواهیم دولتی در رأس کار باشد که کارش ایجاد شکاف، اختلاف، انشقاق یا متهم کردن این و آن باشد که متأسفانه در طول سالیان گذشته توسط همین دولت دنبال شده و البته مضرات بسیار زیادی برای نظام جمهوری اسلامی تا به امروز داشته است.

وی یادآور شد: قبل از دولت فعلی یعنی در دولت‌های قبل، مشکل این چنانی که امروز در کشور وجود دارد نداشتیم؛ نمی‌خواهم بگویم دولت‌های قبل از دولت فعلی بی‌عیب و نقص بودند، چرا که هر دولتی نواقص و اشکالات خاص خود را دارد، اما این گونه مسائل و ایجاد اختلاف و انشقاق در بین مسئولین و تهمت زدن به شخصیت‌های برجسته انقلاب و نظام جمهوری اسلامی، برای اولین بار در تاریخ جمهوری اسلامی، توسط این دولت، رئیس دولت و دولتمردان آن اتفاق افتاد.

مشاور پارلمانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه رهبری این بار نصیحت و هشدارشان را علنی کردند، گفت: قبلا آن طور که می‌شنیدیم، رهبری در جلسات خصوصی هم به سران قوا توصیه‌هایی در مورد اتحاد و کنارگذاشتن اختلافات داشتند اما مسوولان با ادامه اختلافات كار را به جایی رساندند كه ایشان نصایح و هشدار خود به مسئولین و به خصوص رئیس دولت را علنی کردند و مشخص هم بود که برداشت جامعه هم این است که رهبری با آن گونه کارهای اخلال مخالف بودند و هستند و هم با این گونه رفتار‌ها و اتهام زدن‌ها؛ مخصوصا که باید گفت، سخنان بی‌ربط رئیس دولت در جلسه استیضاح وزیر کار در مجلس، اصلا شأن رئیس جمهور اسلامی ایران نبود.

شیخ قدرت الله علیخانی گفت: به هر جهت مسائل گذشته، گذشته است و امیدواریم صحبت‌های رهبری فصل الخطاب برای همه به ویژه برای رئیس دولت باشد تا کشور به سمت اتحاد و همدلی پیش برود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر