کد خبر: 48864 A

بزرگواری در گفت وگو با ایلنا:

احمدی‌نژاد در حد حرف زدن در مورد "انسان کامل" و... نیست؛ چون مطالعات دقیق علمی ندارد/احمدی نژاد سیاست‌های حلقه انحرافی دولت را اجرا می‌کند/رییس دولت با همه ارکان نظام با لجاجت رفتار کرده و رعایت اخلاق سیاسی جمهوری اسلامی را نمی‌کند/به سمت انتخاب رئیس جمهور پارلمانی برویم.

ایلنا: یکی از حامیان سابق محمود احمدی‌نژاد گفت: امروز همه به این نتیجه رسیده‌اند که رئیس جمهور ما، از یک اصالت سیاسی و اخلاقی بالا و سعه صدر برخوردار نبوده‏، اما به دلیل اینکه منتخب مردم بوده و برابر قانون اساسی رئیس جمهور است، باید در چارچوب همین قانون اساسی او را قبول کنیم.

حجت الاسلام سیدعلی بزرگواری نماینده مردم کهگیلویه، بهمئی و چرام در مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار پارلمانی ایلنا، در پاسخ به این سؤال که ارزیابی شما از سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب در توصیه به مسئولان قوه مقننه و مجریه چیست؟ اظهار داشت: ما یک مثال معروف و ساده‌ای داریم که می‌گویند کسی که روی دنده لج افتاد، ‏ دیگر تا آخر کج می‌رود و از این رو احساسم این است که رئیس جمهور یک حالت لجاجتی پیدا کرده و روی دنده لج قرار دارد؛ البته در مجلس هم آدم‌های لجوجی وجود دارند و آن افرادی که استیضاح وزیر کار را امضا کردند از آن دسته هستند.

وی اضافه کرد: احساس می‌کنیم که حالت لجاجتی به رئیس جمهور دست داده و ایشان نسبت به همه ارکان نظام با لجاجت رفتار می‌کنند؛ لذا در واقع در یک ورطه‌ای افتاده‌اند که رعایت اخلاق سیاسی مملکت و نظام جمهوری اسلامی ایران را نمی‌کنند؛ این باعث شده که بدون ادله شرعی و قانونی، رئیس دو قوه را زیر سوال ببرد که رهبر معظم انقلاب نیز به صورت صریح و روشن این موضوع را بیان نمودند.

عضو فراکسیون روحانیون مجلس شورای اسلامی گفت: رفتار احمدی‌نژاد و این قضایا، این درس را به ما می‌دهد که کسی که به عنوان رئیس جمهور و شخص دوم مملکت بعد از رهبری در این نظام اسلامی انتخاب می‌شود، باید از سعه صدر بالایی برخوردار باشد که هم محرم اسرار نظام و هم محرم اسرار و آبروی سران قوه و تمام نیروهای اجرایی و قانونی و قضایی باشد.

وی با بیان اینکه توجه به مسئله اصالت سیاسی برای انتخاب رئیس جمهور ضروری است، گفت: وقتی می‌گویم رئیس جمهور باید اصالت سیاسی داشته باشد و این نکته‌ای است که باید بیشتر مورد توجه باشد.

بزرگواری خاطرنشان کرد: حرکات اخیر رئیس جمهور و متعاقبا هشدارهای رهبر معظم انقلاب درسی برای ما بود و نشان داد که لازم است در آینده نزدیک، به سمت انتخاب رئیس جمهور پارلمانی برویم؛ یعنی باید نمایندگانی که توسط مردم انتخاب می‌شوند نشسته و از بین افرادی که از نظر سیاسی، علمی، سعه صدر، اخلاق سیاسی قوی و... در بین رجال معروف سیاسی وجود دارند، فردی را انتخاب کنند که البته این امر مستلزم تغییر قانون اساسی است که در دست ما نیست، بلکه رهبر معظم انقلاب باید این اجازه را بدهند.

وی گفت: امروز همه به این نتیجه رسیده‌اند که رئیس جمهور ما، از یک اصالت سیاسی و اخلاقی بالا و سعه صدر برخوردار نبوده‏، اما به دلیل اینکه منتخب مردم بوده و برابر قانون اساسی رئیس جمهور است، باید در چارچوب همین قانون اساسی او را قبول کنیم.

بزرگواری تأکید کرد: البته رفتار آقای احمدی‌نژاد این مطلب را هم به ما نشان می‌دهد که ایشان در یک حلقه‌ای به نام انحرافی قرار گرفته که در واقع سیاست آن حلقه را اجرا می‌کند؛ این حلقه انحرافی درون دولت، اصلا به آقای احمدی‌نژاد مجال فکر کردن هم نمی‌دهند، بلکه فقط دستور العمل می‌دهند که این کار‌ها را انجام بده و یا این کار‌ها انجام نشود.

وی در ادامه به برخی از سخنان احمدی‌نژاد در خصوص «انسان کامل» و... اشاره کرد و گفت: من احمدی‌نژاد را در آن حدی که برخی از این حرف‌ها را بزند نمی‌بینم، حتی وقتی در جلساتی که خدمت آقا (رهبری) و علمای دیگر، این حرف‌ها را تکرار می‌کند، معلوم است که این حرف‌ها را کسانی برایش انشاء کردند و خودش از مطالعات علمی دقیق برخوردار نیست؛ این بحث «انسان کامل» و... را امثال مشایی مطالعه کرده و به صورت دست نویس به احمدی‌نژاد می‌دهند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر