کد خبر: 49183 A

جهانگیر زاده مطرح کرد؛

پس از مخالفت نماینده دولت و نماینده کمیسیون بهداشت ودرمان با پیشنهاد جهانگیرزاده نمایندگان مجلس با ۵۱ رای موافق ۶۸ رای مخالف و ۳۰ رای ممتنع با آن مخالفت کردند.

ایلنا: نماینده ارومیه در مجلس خواستار حذف عبارت هر ۵ سال یک بار از تبصره یک ماده واحده لایحه اصلاح قوانین تنظیم جمعیت و خانواده شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، جواد جهانگیرزاده نماینده ارومیه در مجلس شورای اسلامی با ارائه پیشنهاد حذف عبارت هر ۵ سال یک بار از تبصره یک ماده واحده لایحه اصلاح قوانین تنظیم جمعیت و خانواده گفت: موضوعات مربوط به جمعیت ارتباط با زیرساخت‌های فکری و اجتماعی مردم دارد و ممکن است دو سال دیگر تشخیص کار‌شناسان این باشد که سیاست‌های جمعیتی عوض شود.

وی گفت: نمی‌توان معیار ۵ سال را در قانون قرار داد و باید دست دولت و قانون گذار باز باشد.

در ادامه پورابراهیمی نماینده کرمان در مجلس در مخالفت با پیشنهاد جهانگیرزاده گفت: همه برنامه‌های اقتصادی فرهنگی، سیاسی، اجتماعی ۵ ساله است و دوره ۵ ساله دوره معقول و کار‌شناسی شده است و دولت می‌تواند با برنامه ریزی عمل کند.
وی ادامه داد¨دوران ریاست جمهوری ۴ ساله است و اگر رئیس جمهوری ۲ دوره همه در دولت باشد، نمی‌تواند اقدامی در این ارتباط انجام دهد.

در ادامه پس از مخالفت نماینده دولت و نماینده کمیسیون بهداشت ودرمان با پیشنهاد جهانگیرزاده نمایندگان مجلس با ۵۱ رای موافق ۶۸ رای مخالف و ۳۰ رای ممتنع با آن مخالفت کردند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر