کد خبر: 50409 A

سنایی‌:

تا زمانی که به اقتصاد و کشورداری به عنوان علم نگاه نشود، نگاه غیر کار‌شناسی حاکم خواهد شد و این نگاه غیرکار‌شناسی در‌اقتصاد کشور تبعات منفی خواهد داشت.

ایلنا: نماینده نهاوند در مجلس شورای اسلامی گفت: باید بپذیریم که بخش دیگر این فشارهای اقتصادی ناشی از مدیریت اقتصادی و کشورداری است.

به گزارش خبرنگارایلنا، مهدی سنایی در مخالفت با ماده واحده طرح تامین کالاهای اساسی برای اقشار آسیب پذیر، گفت: طرحی که امروز در مورد آن بحث می‌شود، مربوط به یکی از مسائل اساسی اقتصاد کشور است و نمایندگان مجلس باید با نگاه برنامه محور به این طرح نگاه کنند.

وی ادامه داد: طبیعی است که بر اثر تحریم‌ها و گرانی‌ها فشار زیادی بر مردم وارد آمده است و رشد چند درصدی قیمت کالا‌ها اعم از کالاهای اساسی و غیراساسی پدیده نادری است که تاثیر خود را بر معیشت مردم گذاشته است.

نماینده نهاوند با اشاره به اهمیت تامین کالاهای اساسی مردم گفت: برای تامین کالاهای اصلی مردم باید با مدیریت اقتصادی تدبیر اساسی شود. بخشی از این مشکلات ناشی از تحریم است و باید این موضوع را به عنوان یک واقعیت بپذیریم و همچنین باید بپذیریم که بخش دیگر این فشار‌ها ناشی از مدیریت اقتصادی و کشورداری است.

سنایی ادامه داد: تا زمانی که به اقتصاد و کشورداری به عنوان علم نگاه نشود، نگاه غیر کار‌شناسی حاکم خواهد شد و این نگاه غیرکار‌شناسی در‌اقتصاد کشور تبعات منفی خواهد داشت.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به تلاش برای رفع نگرانی‌های مردم اظهار داشت: دولت و مجلس باید تلاش کنند تا نگرانی‌ها حل شود آیا راه حل این موضوع و راهکار آن برای ورود به معیشت مردم بررسی شده است یا خیر و راهکار آن چیست.

وی گفت: این یک تصمیم اساسی است برای اقتصاد کشور و ما در زمان جنگ موضوع تامین کالاهای اساسی را داشته‌ایم، اما امروز اقتصاد ما رشد کرده است و نسبت به زمان جنگ شرایط بهتری داشت. اما شیوه‌ای که در طرح تامین کالاهای اساسی آمده است بازگشت به اقتصاد کوپنی است و ایجاد سیستم کوپنی بازگشت به عقب و احیای رانت خواری در کشور است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر