کد خبر: 50447 A

زاکانی در نطق میان دستور:

تا زمانی که آْسیب‌شناسی دقیق در راستای رفع مشکلات موجود در کشور صورت نگرفته باشد، نباید گام‌های بعدی برای اجرای فاز دوم هدفمندی نباید برداشته شود.

ایلنا: عضو کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی مجلس گفت: خصوصی سازی شرکت سایپا غیرقانونی است و دولت می‌بایست اقدامات لازم را در این زمینه انجام دهد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علیرضا زاکانی در نطق میان دستور امروز صحن علنی مجلس شورای اسلامی گفت: امروز بیش از هر روز نیاز به بازگشت به آرمان‌های اسلام ناب محمدی را داریم، چراکه اگر مسئولان امروز مخاطب رهبر فرزانه قرار گرفته‌اند به دلیل اینکه سیاست‌های آنان اسباب مشکلات عدیده‌ای را در کشور ایجاد کرده است.

وی افزود: امروز آنگونه که از رهبر و امام خود آموخته‌ایم مسئولان باید اخلاق داشته باشند تا زمینه‌های همکاری مشترک میان قوا مهیا شود و معنویت در جامعه حفظ و گسترش یابد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: مسئولین امروز باید با مردم صادقانه و صراحت کامل و شفاف صحبت کنند تا با پتانسیلی که این ملت دارند از تنگناهای اقتصادی امروز جامعه با سربلندی عبور کنیم.

وی خاطرنشان کرد: نتیجه رفتار بزرگان امروز باید تغییر کند تا اندکی التیام بخش دردهای به وجود آمده شود.

زاکانی در ادامه با بیان این مطلب که انجام هر کاری نیازمند تفاهم است تفاهم در میزان بزرگی و پیچیدگی کار نیز شدت ضعف دارد و ضرورت همدلی با توجه به بزرگی کار می‌بایست افزایش یابد.

عضو کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی مجلس خاطرنشان کرد: دشمن با ایجاد تنگناهای موجود به دنبال است که در میان مسئولان رخنه ایجاد کند تا به اهداف خود در ایران دست یابند و این امر ضرورت همدلی میان مسئولان را صد در صد کرده است.

زاکانی در ادمه به اجرای مرحله اول فاز هدفمندی یارانه‌ها اشاره کرد و گفت: اجرای فاز اول هدفمندی یارانه‌ها دستاورد بزرگی است و توسعه عدالت را به دنبال داشته به گونه‌ای که سرمایه را در میان اقشار کم درآمد برده است. اما باعث افزایش قیمت‌ارز و مشکلاتی در تولید شده است که بیکاری را ینز شامل می‌شود. نوسانات ارزی خللی را در سرمایه گذاری‌های بلند مدت ایجاد کرده و مردم برای اینکه زود‌تر به سود پول خود برسند به کارهای زودبازده روی آورده‌اند و شایسته است که دولت در پایان سال حمایت از تولید ملی و سرمایه کار ایرانی تدابیری را برای حل مشکلات موجود بیندیشد.

عضو کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی به صادرات و واردات در تحریم‌های اقتصادی اشاره کرد و گفت: صادرات امروز نسبت به سال گذشته طبق آمار‌ها سه درصد کاهش یافته است و این نشان دهنده این است که ملت و دولت مسیرهای جدیدی را برای رفع مشکلات پیدا کرده‌اند.

وی تصریح کرد: تا زمانی که آْسیب‌شناسی دقیق در راستای رفع مشکلات موجود در کشور صورت نگرفته باشد، نباید گام‌های بعدی برای اجرای فاز دوم هدفمندی نباید برداشته شود.

وی در ادامه به مذاکرات پیش روی ایران با ۱+۵ اشاره کرد و گفت: در آستانه دور جدید مذاکرات دشمنان برخی دستور‌ها را در نظر دارند که به تیم مذاکره کننده ایران القا کنند اما آن‌ها بدانند که ملت و دولت ایران برای ارتقا حقوق هسته‌ای خود از هیچ کوششی فروگذار نخواهند کرد ودشمن باید هر چه زود‌تر از دشمنی با مردم ایران دست بردارد.

نماینده مردم تهران در خانه ملت بیان داشت: خصوصی سازی سایپا غیرقانونی است و دولت باید در این زمینه هرچه سریع‌تر اقدام قانونی انجام دهد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر