کد خبر: 50514 A

نماینده کرمانشاه در مجلس:

حاصل هجوم ریزگرد‌ها به استانهای غربی، مختل شدن فعالیت‌های مردم و زمینه اقتصادی و معیشتی است و حل این بحران یک عزم ملی می‌طلبد.

ایلنا: نماینده کرمانشاه در مجلس گفت: پدیده ریزگرد‌ها از بی‌برنامگی نشات می‌گیرد و گسترش بی‌رویه صنایع و همچنین سد سازی باعث افزایش ریزگرد‌ها در غرب شده است.

به‌ گزارش خبرنگار ایلنا، حیدری طیب در جلسه علنی امروز مجلس باارایه پیشنهاد طرح یک فوریتی الزام دولت به حمایت از استان‌هایی که مورد هجوم ریزگرد‌ها هستند، اظهار داشت: بسیاری‌ازاستانهای غربی مورد آسیب ریزگرد‌ها هستند. عدم مدیریت صحیح و همچنین کاهش بارندگی‌ها موجب تشدید این رویه شده است.

وی ادامه داد: این پدیده از بی‌برنامگی نشات می‌گیرد و گسترش بی‌رویه صنایع و همچنین سد سازی باعث افزایش ریزگرد‌ها در غرب شده است و برای مقابله با این پدیده چند بعدی باید همکاری صورت گیرد و خواهشمندیم با یک نگاه کلی گر به این موضوع توجه شود.

وی ادامه داد: حاصل هجوم ریزگرد‌ها به استانهای غربی، مختل شدن فعالیت‌های مردم و زمینه اقتصادی و معیشتی است و حل این بحران یک عزم ملی می‌طلبد.

نماینده کرمانشاه در مجلس گفت: این پدیده ۳۸ اثر مخرب دارد از جمله این آثار مخرب می‌توان به کاهش تولیدات زراعی افزیش هزینه‌های خواربار و تغییر اقلیم و پیامدهای نامطلوب آن دانست.

این نماینده مجلس با اشاره به این مطلب که بهار و تابستان دو فصل تشدید پیدا کردن ریزگرد‌ها در غرب کشور است تاکید کرد: این پدیده علاوه بر آسیب زدن به کیفیت محصولات کشاورزی مشکلات ریوی و تنفسی نیز ایجاد می‌کند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر