کد خبر: 54378 A

بروجردی حمایت از صلح و امنیت در منطقه را از اهداف اصولی جمهوری اسلامی ایران برشمرد و بر ضرورت توقت آتش‌افروزی و هم‌پیمانان منطقه‌این کشور تاکید نمود.

ایلنا: ملادن نوواک، رییس گروه دوستی پارلمانی کرواسی و ایران ظهر امروز (چهارشنبه) با علاءالدین بروجردی رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایلنا، بروجردی در ابتدای این دیدار با اشاره به سابقه خوب روابط دوستانه جمهوری اسلامی ایران و کرواسی، بر لزوم بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های فراوان دو کشور در جهت گسترش مناسبات تاکید کرد و افزودک باید با مساعی مشترک از ظرفیت‌ها و فرصت‌های پیش رو برای تقویت همکاری‌ها و گسترش ارتباطات دو کشور استفاده کرد.

وی با مهم خواندن نقش همکاری‌های پارلمانی در ارتقای سطح روابط کشور‌ها گفت: گسترش مناسبات ایران و کرواسی در تمایم عرصه‌ها بویژه مناسبات پارلمانی در شناخت بیشتر دو ملت از یکدیگر و تقویت ارتباطات دوستانه فیمابین نقش موثری دارد از این رو ما به عنوان نمایندگان مجلس شورای اسلامی از توسعه مناسبات دوستانه فیمابین در همه عرصه‌ها بویژه همکاری‌های پارلمانی حمایت می‌کنیم.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به وجود بسترهای مناسب برای توسعه مراودات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی فیمابین ایران و کرواسی، خواستار توجه بیشتر به توسعه ارتباطات در حوزه‌های مذکور شد.

بروجردی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بحران‌های اخیر در منطقه خاورمیانه، دفاع و حمایت از صلح و امنیت در منطقه را از اهداف اصولی جمهوری اسلامی ایران برشمرد و بر ضرورت توقت آتش‌افروزی و هم‌پیمانان منطقه‌این کشور تاکید نمود.

ملادن نوواک رییس گروه دوستی پارلمانی کرواسی و ایران نیز در ادامه این دیدار با ابراز خرسندی از سفر به ایران و دیدار با تنی چند از مقامات و مسوولان کشورمان، از علاقه‌مندی نمایندگان مجلس کرواسی برای توسعه روابط با جمهوری اسلامی ایران خبر داد.

وی با قدردانی از نقش ایران در کمک به کاهش بحران در منطقه، بر لزوم استفاده از راه‌های مسالمت‌آمیز در حل مناقشات منطقه‌ای و بین‌المللی بویژه در رابطه با بحران سوریه تاکید کرد.

رییس گروه دوستی پارلمانی کرواسی و ایران در بخشی از سخنان خود با اشاره به تمدن کهن و فرهنگ غعنی ایران گفت: ایران نقش و مسوولیت زیادی در برقراری ثبات و آرامش در منطقه و جهان دارد.

وی تصریح کرد: یک تمدن چند هزار ساله را نمی‌توان از صحنه سیاسی جهان حذف نمود.

ملادن نوواک در پایان ضمن ابراز علاقه نسبت به گسترش همکاری‌های همه جانبه دو کشور بر ضرورت تقویت همکاری‌های پارلمانی تاکید نمود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر