کد خبر: 57526 A

قاضی‌پور در مخالفت با طریقت منفرد:

چرا از معاونت درمانی کمیته امداد عزل شدید و چرا باعث اخراج کارگران زیادی از بیمارستان امام حسین شدید؟عملکرد شما باعث شد که بیمارستان امام حسین زیان‌ده شود. امروز توضیح دهید که چرا رئیس بیمارستان امام حسین عزل شده است.

نماینده ارومیه در مجلس شورای اسلامی در مخالفت با صلاحیت نامزد پیشنهادی رئیس جمهور برای تصدی وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: با توجه به افزایش ضرایب تعرفه‌های پزشکی و جراحی‌های عمومی، مغز و اعصاب، ارتوپدی و سایر جراحی‌ها آیا این تعرفه‌ها کاهش خواهد یافت یا خیر و آیا برنامه‌ای برای اجرای عدالت در نظام بهداشت و سلامت و درمان دارید؟ یا تعصب چشم پزشکی را قالب خواهید کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا،نادر قاضی‌پور ادامه داد: شما عضو هیات علمی دانشگاه امام حسین و دانشگاه بهشتی هستید چطور در بیمارستان‌ها کار درمانی انجام می‌دادید.

نماینده ارومیه اضافه کرد: صلاحیت عمومی برای تصدی مسئولیت در وزارت بهداشت عبارت است از خصوصیات اخلاقی، آموزشی، درمانی، پژوهشی و مدیریتی و من معتقدم آقای طریقت منفرد خصوصیات اخلاقی درستی ندارد و قالبا عصبی است و برخورد تندی دارد و ایشان در برنامه‌ای زنده خطاب به خبرنگار گفتند که شما من را سزارین کردید که این حرف درشان یک وزیر نیست.

قاضی‌پور افزود: شما در بحث آموزشی هم متاسفانه کاری نداشتید و شنیده‌ها حاکی ازآن است که پزشکان جوان با مهر شما عمل جراحی انجام می‌دادند و پول آن را به شما می‌دادند لطفا در این رابطه توضیح دهید.

وی ادامه داد: چرا از معاونت درمانی کمیته امداد عزل شدید و چرا باعث اخراج کارگران زیادی از بیمارستان امام حسین شدید.عملکرد شما باعث شد که بیمارستان امام حسین زیان‌ده شود. امروز توضیح دهید که چرا رئیس بیمارستان امام حسین عزل شده است.

نماینده ارومیه تصریح کرد: رئیس بیمارستان امام حسین از شما می‌خواهد که در آن بیمارستان کارکنید اما چون شما سهام دار بیمارستان صدر هستید که بسیاری از اکوهای قلب آنجا انجام می‌شود برای منافع خودتان حاضر به همکاری با بیمارستان امام حسین نشدید.

این نماینده مجلس با اشاره به عزل و نصب‌های غیرکار‌شناسی طریقت منفرد در دوران سرپرستی وزارت بهداشت گفت: آقای طریقت منفرد در این مدت کوتاه دو مدیرکل را تغییر داده است و سه مشاور به کارگیری شده‌اند که دو نفر آن‌ها خارج از سازمان هستند و در دوران سرپرستی ۲۸ تغییر عمده انجام داده‌اند.

قاضی‌پور اضافه کرد: ‌ ایشان در مورد ارز دارو اظهارات متناقضی انجام می‌دهند و متاسفانه قراردادی منعقد شده است که دارو را با ارز غیرمرجع تامین کند و تصمیم ایشان این است تمام بیمارستان‌های دولتی خودگردان شود واقعا باید از ایشان پرسید که فقرا چه باید بکنند آیا جنازه‌ها در بیمارستان‌ها گروگان گرفته خواهد شد.


وی ادامه داد: آیا اعتبارات کافی برای اجرای پزشک خانواده تخصیص داده می‌شود یا خیر و آیا ده درصد یارانه بهداشت و درمان را از آقای رحیمی معاون رئیس جمهور خواهید گرفت یا خیر.

وی در پایان گفت: ‌دولت می‌خواهد وزارت بهداشت را در اختیار جریان انحراف و فردی که صلاحیت لازم را ندارد قرار دهد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر