کد خبر: 63110 A

با رای موافق نمایندگان؛

دواتگری در مخالفت با ماده ۴ اصلاحی، پیشنهاد حذف این ماده را ارائه کرد که مورد موافقت نمایندگان قرار نگرفت.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه جلسه علنی امروز مجلس طرح اصلاح موادی از قانون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی را که توسط کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی به صحن علنی آمده بود، به تصویب رساندند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، پس از قرائت گزارش کمیسیون دواتگری در مخالفت با ماده ۴ اصلاحی، پیشنهاد حذف این ماده را ارائه کرد و گفت: در ماده ۷۳ آیین نامه داخلی مجلس مسئولیت و اختیارات کلیه امور اجرایی مجلس بر عهده رئیس مجلس است و در تبصره ماده یک آمده است که رئیس مجلس می‌تواند اختیارات را به معاونین تفویض کند.

وی افزود: در گزارش کمیسیون آیین نامه داخلی عبارت «بعضی از اعضای هیات رئیسه» آمده است که در جلسه بررسی اصلاحیه آیین نامه داخلی قبل از پایان سال ۹۱ این پیشنهاد به تصویب نمایندگان نرسید و قرار شد که کمیسیون این موضوع را اصلاح کند و پس از اصلاح به صحن علنی بیاورد.

دواتگری تاکید کرد: رئیس مجلس اگر پیشنهاد حذف را تایید نمی‌کند اصرار قانون اساسی را بر اساس اصل ۷۴ به رای نمایندگان بگذارد چرا که گزارش کمیسیون علی رغم عدم تصویب مجلس بدون اصلاح به صحن علنی برگردانده شد.

پس از اظهارات دواتگری پیشنهاد حذف به رای نمایندگان گذاشته شد که مورد موافقت نمایندگان قرار نگرفت. پس از آن اصل ماده به رای نمایندگان گذاشته شد که با ۱۴۶ رای نمایندگان به تصویب رسید.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر