کد خبر: 63194 A

قاضی‌پور:

از انجا که نمایندگان، صدا و سیما و روزنامه در اختیار ندارند تریبون مجلس بهترین فرصت برای بیان تذکراتشان است.


عضو کمیسیون صنایع ومعادن مجلس گفت: از انجا که  نمایندگان، صدا و سیما و روزنامه در اختیار ندارند تریبون مجلس بهترین فرصت برای بیان تذکراتشان است.

به گزارش خبرنگار ایلنا نادر قاضی‌پور در پیشنهاد ابقا ماده ۱۲ طرح اصلاح موادی از قانون آیین نام داخلی مجلس در صحن علنی امروز گفت: در ماده ۱۲ آمده است نمایندگان در آخرین جلسه می‌توانند تذکر دهند و ۵ نفر از نمایندگان هر کدام به مدت ۲ دقیقه در تذکر شفاهی می‌توانند در رابطه با مسائل حوزه خود مطالبی را بیان کنند و اگر تعداد نمایندگان بیشتر از ۵ نفر شد هیات رئیسه به قید قرعه این ۵ نفر را انتخاب می‌کند.

وی افزود: نمایندگانی که در پایان هر جلسه تذکر می‌دهند حق واگذاری تذکر خود را به دیگری ندارند چراکه ممکن است در مناطقی حوادث و سوانحی رخ دهد اگر این ماده از مجلس حذف شود دیگر نمی‌توانند در مجلس تذکر بدهند همانگونه نماینده ورزقان، اهر در زلزله تبریز و نمایندگان یزد در زمینه مشکل آب اصفهان و یزد تذکراتی را مطرح کردند.

وی افزود: نمایندگان مجلس حتی می‌توانند تذکراتی را در رابطه با فرامنطقه‌ای نیز بدهند کمیسیون ماده زیبا و کارایی را در طرح آورده بود اما به دلایلی بعد از بازگشت به کمیسیون حذف شده است و نمایندگان بهتر است برای ابقا ماده ۱۲ رای دهند.

وی گفت: نمایندگان، صدا و سیما و  روزنامه در اختیار ندارند که مطالب خود را آنجا بیان کنند و مجلس بهترین فضا و تریبونی است که می‌تواند صحبت کند و اگر این ماده حذف شود با توجه به برخوردهای سلیقه‌ای که در هیات رئیسه انجام می‌شود نمایندگان اجازه نخواهند داشت یک بار هم در مجلس تذکر بدهند و در قبال مردم حوزه‌های خود خجل و شرمنده خواهند شد.

نماینده ارومیه گفت: فراکسیون کارگری با حذف این ماده مخالف است چراکه در نظر دارد در ۱۲ اردیبهشت دو دقیقه از مهلت خود استفاده کنند و تذکری را بیان کنند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر