کد خبر: 63242 A

حسینیان در جمع خبرنگاران:

احمدی‌نژاد زنده باد بهار را جایگزین زنده باد اسلام کرده است آیا این جای دفاع کردن دارد/ من همانطوری که از احمدی‌نژاد دفاع کرده‌ام، شمشیر خود را نیز بر وی خواهم کشید.

عضو کمیسیون شورا‌ها و داخلی مجلس گفت:مگر دولت احمدی‌نژاد چیزی باقی گذاشته که از آن دفاع کنیم. احمدی‌نژاد زنده باد بهار را جایگزین زنده باد اسلام کرده است آیا این جای دفاع کردن دارد. من همانطوری که از احمدی‌نژاد دفاع کرده‌ام، شمشیر خود را نیز بر وی خواهم کشید.

به گزارش خبرنگار ایلنا، روح الله حسینیان عضو کمیسیون شورا‌ها در حاشیه صحن علنی امروز مجلس با حضور در جمع خبرنگاران خطاب به خبرنگاران در رابطه با مطلبی که خبرگزاری مهر و تابناک از وی درج کرده است، گفت: در راستای جریان روز گذشته از مطبوعات گله‌مند هستم چراکه مطبوعات و رسانه‌های کشور باید شعار امام حسین که فرمودند اگر دین ندارید آزاده باشید، را دنبال کنند و راوی راست و درست باشند.

وی بیان کرد: خبرگزاری مهر و سایت تابناک به نقل از من در خبرگزاری و سایت خود نوشته‌اند که حسینیان در دفاع از مشایی به نمایندگان توهین کرد و این مطلب منبعی برای دیگر خبرنگاران شد.

حسینیان افزود: دیروز عصبانیت من برای این بود که نماینده بوکان در دفاع از لایحه‌ای برای بودجه یک شعری خواند که صدای من در این لحظه بلند شد چراکه من قبل از انقلاب در کردستان زندگی کرده‌ام و کردستان امروز قابل قیاس با کردستان روز گذشته نیست و عزیز‌ترین بچه‌های ما در کردستان به شهادت رسیدند و محال است که مردم این خطه نان خالی هم نداشته باشند در حالی که نماینده‌شان ماشین میلیاردی سوار می‌شود.

وی گفت: اگر نماینده‌ای می‌خواهد در صحن علنی مطلبی را بیان کند حداقل به گونه‌ای مطلب را بیان کند که سیاه نمایی نشود چرا که امروزه دولت به هر نفر ۵۰ تومان پول می‌دهد و با این پول و شعری که آقای عثمانی قرائت کردند می‌توانند این خانواده ۳۰۰ نان ۵۰۰ تومانی بخرند و شما خبرنگاران بهتر است بروید پارکینگ و ببینید که نماینده بوکان چه ماشینی را سوار می‌شود. بهتر است که نمایندگان پشت تریبون مجلس این گونه صحبت وانتقاد نکنند که رادیو اسرائیل نیز این گونه از ایران انتقاد کند.

حسینیان در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه آیا دیروز شما در زمان صحبت عثمانی از مشایی و خلیفه سوم حرف نزدید، گفت: من از مشایی چیزی نشنیدم فقط بعد از این شعر رفتم با رئیس صحبت کردم و پایین آمدم من اصلا از عثمانی و خلیفه سوم چیزی از مشایی نشنیدم فقط زمانی که از پله‌ها پایین آمدم بیان کردم که غیرت انقلابیتان کجاست که این گونه به نظام توهین می‌شود و هیچ کس حرف نمی‌زند.

وی گفت: من به رئیس مجلس گفتم اگر جلوی چنین صحبت‌هایی را نمی‌توانید بگیرید من قطعا اجازه نخواهم داد که چنین صحبت‌هایی در مجلس بشود. حسینی درزمان پایین آمدن به من توهین کرد و گفت بی‌غیرت تو هستی در حالی که من منظورم غیرت انقلابی بود نه اینکه به کسی توهین کنم وی باید از من دفاع می‌کرد نه از کسی که به حکومت توهین می‌کند بعد هم از من عذرخواهی کرد. والله من در رابطه با خلفا چیزی نشنیدم.

عضو کمیسیون شورا‌ها در مجلس شورای اسلامی گفت: من تعجب دارم از نمایندگان اهل سنت که چرا در زمان این حرف عکس العمل از خود نشان ندادند و مخالفت نکردند و ما در مجلس اجازه نمی‌دهیم به افرادی که نزد مسلمانان مقدس هستند توهین شود.

حسینیان گفت: من چیزی را نشنیدم از مشایی و کلامی راجع به آن حرف نزدم. مشایی چه کسی است که من از وی دفاع کنم و دولت احمدی‌نژاد چیزی مگر باقی گذاشته که از آن دفاع کنیم. احمدی‌نژاد زنده باد بهار را جایگزین زنده باد اسلام کرده است آیا اینجای دفاع کردن دارد من‌‌ همان گونه که در مصاحبه‌ام گفتم همانطوری که از احمدی‌نژاد دفاع کرده‌ام شمشیر خود را نیز بر وی خواهم کشید و من از کسی دفاع می‌کنم که نزدیک به رهبری باشد و نه اینکه از رهبری فاصله بگیرد.

وی افزود: ‌اگر فیلم مجلس را بازبینی کنید حاشیه‌ای که در مجلس اتفاق افتاد از زمان شعر آغاز می‌شود من آدمی نیستم که به کسی بخواهم توهین کنم ولی حسینی که به من توهین کرد دستم را بالا بردم ولی متاسفانه به وی برخورد نکرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر