کد خبر: 66749 A

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

امروز مجلس علاقمند به تصویب مرحله دوم هدفمندی یارانه ها نیست و صرفا به همین دلیل است که اجرای آن با مشکلاتی مواجه بوده است و دولت در این زمینه تعلل داشته است و یا توان اجرا آن را نداشته اند.

ایلنا: عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری باید در ارتباط با چالش‌های مربوط به هدفمندی یارانه‌ها برنامه داشته باشند و دولت آتی با چالش‌های جدی در ارتباط با هدفمندی یارانه‌ها روبروست.

حمیدرضا خصوصی (نماینده صومعه سرا و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس نهم) در گفتگو با خبرنگار ایلنا، در ارتباط با چالش‌های مربوط به هدفمندی یارانه‌ها در دولت آینده گفت: موضوع هدفمندی یارانه‌ها به عنوان یک طرح هدفی کاملا مثبت را دنبال می‌کرد اما شیوه اجرای آن به گونه‌ای بود که رضایت مردم را دربرنداشت.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: ۵۰ درصد از درآمد انرژی به صورت یارانه به مردم داده می‌شد و قرار بود ۲۰ درصد از این درآمد به بخش تولید داده شود تا مشکل بیکاری مردم حل شود اما متاسفانه دولت این موضوع را حل نکرد و در بخش صنعت و تولید با مشکل مواجه شد.

وی گفت: کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری باید در ارتباط با چالش‌های مربوط به هدفمندی یارانه‌ها برنامه داشته باشند و در ارتباط با عمران، تولید و توسعه و پیشرفت کشور باید برنامه ریزی کنند تا شرایط برای اداره بهتر اقتصاد کشور فراهم شود.

خصوصی ادامه داد: قرار بر این بود ۲۰ درصد از درآمد کشور در ساخت و ساز و آبادانی هزینه شود اما این امر تحقق نیافت و باید از دولت پرسید که چرا امروز این هدف محقق نشد.

نماینده صومعه سرا در مجلس گفت: امروز مجلس علاقمند به تصویب مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها نیست و صرفا به همین دلیل است که اجرای آن با مشکلاتی مواجه بوده است و دولت در این زمینه تعلل داشته است و یا توان اجرا آن را نداشته‌اند.

وی با اشاره به مشکلات دولت آینده در ارتباط با اجرای این طرح اظهار داشت: اگر ما اجرای مرحله دوم را تصویب کنیم دولت آینده باید متقبل این برنامه باشد و اگر روند به‌‌ همان شکل سابق ادامه پیدا کند مجلس با این روند موافق نیست.

وی افزود: تا زمانی که برنامه مدون اقتصادی توسط دولت لحاظ نشود که مبتنی بر علم و دانش اقتصادی باشد و یا اینکه موضوع صادرات و واردات در کشور حل نشود و به بحث تولید توجه نشود، ما گرفتار گرانی و تورم در کشور خواهیم شد چرا که در ‌‌نهایت عدم توجه به تولید و صادرات و واردات بین عرضه و تقاضا بی‌تعادلی ایجاد می‌کند و ما شاهد گرانی خواهیم بود.

وی در پایان گفت: دولت آینده باید با تدبیر این موضوع را مدیریت کنند و اقتصاد دانش محور را سرلوحه برنامه‌های اقتصادی خود قرار دهند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر