کد خبر: 66893 A

علیرضا محجوب:

مهم‌ترین نگرانی ما قدرت خرید کارگران است که به وسیله تورم دارد از بین می‌رود/بازار با تلنگری می‌شکند که این شکستن به مثابه شكستن کمر فقرا و کارگران است.

دبیركل خانه كارگر گفت: مهم‌ترین نگرانی ما قدرت خرید کارگران است که به وسیله تورم دارد از بین می‌رود كه در این راستا از مجلس انتظار داریم در این امر بیشتر مداخله کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علیرضا محجوب در دیدار با رئیس مجلس شورای اسلامی كه به مناسبت هفته كارگر صورت گرفت، اظهار داشت: از آقای لاریجانی تشکر می‌کنیم که تا امروز در مجلس پای تصمیمات و مصوبات کارگری مانده و هر طرح و لایحه‌ای که به مجلس آمده در جایی که احساس کرده‌ خطری متوجه کارگران است با نشان دادن راه درست به مجلس مانع از این شده‌ که حقی از این قشر زحمت کش ضایع شود.

وی با اشاره به افزایش مشکلات واحدهای تولیدی در کشور گفت: متاسفانه مشکلات کارگران فراوان و وضعیت معیشتی آن‌ها دشوار شده است. تورم نیز افسارش دیگر دست کسی نیست و ما را به هر طرفی که می‌خواهد می‌کشاند خصوصا برای کسانی که درآمد ثابت و کوچک دارند یا دستمزد می‌گیرند این وضع بسیار دشوار‌تر است.

دبیركل خانه كارگر با تاكید بر اینكه مشکل تورم در اکثر کشور‌ها حل شده است اما ما هنوز با این مشکل دست و پنجه نرم می‌کنیم، تصریح كرد: مهم‌ترین دغدغه ما در حال حاضر وضع معیشیتی نیروی کار در سال آتی است. شدت تعطیلی واحدهای تولیدی بحران دار نیز نسبت به سال گذشته افزایش یافته كه این هشداری است به همه ما.

محجوب ادامه داد: قدرت خرید کارگران به وسیله تورم دارد از بین می‌رود كه در این راستا از مجلس انتظار داریم در این امر بیشتر مداخله کند.

وی با اشاره به شوک‌هایی که دولت به بازار وارد می‌کند گفت: اگر نسبت به این امر مراقبت نشود با مساله‌ای همانند بازار روغن مواجه می‌شویم كه مردم به فروشگاه‌ها هجوم آورده و محتكرین انبارها را پر كردند،همه اینها شوك‌هایی است كه دولت وارد می‌كند.بازار با تلنگری می‌شکند که این شکستن به مثابه شكستن کمر فقرا و کارگران است. ما می‌خواهیم مجلس راهبری کند تا خطراتی کمتری متوجه مردم و کشور شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر