کد خبر: 66895 A

فاطمه آلیا:

عدم توازن واردات و صادرات یک گره اقتصادی است/از ورود واردات غیرضروری جلوگیری شود/پاره‌ای از گرانی‌های خودسرانه در پی برخی از اظهار نظرهای مسئولین اتفاق می‌افتد.

ایلنا: نماینده مردم تهران گفت: پاره‌ای از گرانی‌های خودسرانه در پی برخی از اظهار نظرهای مسئولین اتفاق می‌افتد.

فاطمه آلیا در گفتگو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به اینکه شرایط فعلی را نمی‌توان شرایط بحران اقتصادی نامید، اظهارداشت: اکنون مشکلات اقتصادی داریم که برای خروج از این مشکلات باید به دنبال راهکار بود.

وی با عنوان اینکه پیش گرفتن راهبرد اقتصاد مقاومتی یکی از این راهکار‌ها است، گفت: باید فرهنگ استفاده از تولیدات داخلی را ترویج کرده و جدی بگیریم و این نیازمند آن است که کیفیت تولیدات داخلی را ارتقا داده با این هدف که میل و تقاضای مشتری به سمت تولیدات داخلی سوق داده شود.

آلیا، یکی از دیگر از راهکار‌ها را توجه جدی به وضعیت معیشت ۵ دهک پایین جامعه دانست و عنوان کرد: پاره‌ای از گرانی‌های خودسرانه به تبع برخی از اظهار نظرهای مسئولین اتفاق می‌فتد.

این نماینده مجلس در پاسخ به این سوال که گره اقتصادی در کدام یک از حوزه‌ها بیشتر به چشم می‌خورد، بیان کرد: عدم توازن واردات و صادرات یک گره اقتصادی است که تاکید ما براین است که از ورود واردات غیرضروری یعنی وارداتی که مشابه آن در کشور است، جلوگیری شود.

عضو جبهه پایداری با اشاره یه اینکه برای اصلاح الگوی مصرف باید برنامه‌ریزی شود، عنوان کرد: اگر بخواهیم مشکلات اقتصادی کم شود باید به فرهنگ اقتصادی توجه کنیم.
آلیا با اشاره به اینکه در انتخابات باید با مردم صادق بود، اظهارداشت: صداقت با مردم باعث افزایش دلگرمی آن‌ها می‌شود و این در واقع حمایت از نظام است و کشوری که حمایت مردمی دارد دارای بالا‌ترین قدرت است که هیچ سلاح نظامی با ان برابری نمی‌کند.

وی درخصوص انتخابات اظهارداشت: از اظهارنظر‌ها برمی‌اید که برخی از نامزدهای انتخاباتی برنامه‌ای ندارند یا اینکه ورودشان به عرصه انتخابات جدی نیست و یا برای مقاصد دیگر وارد عرصه انتخاباتی می‌شوند.

آلیا با تاکید براینکه اولویت در برنامه‌های نامزد‌ها باید مردم باشند، اظهارداشت: توجه به فرهنگ و ارزش‌های اسلامی باید در تمامی برنامه‌های سیاسی اقتصادی اجتماعی حاکمیت داشته باشد.
وی با اظهار به اینکه بحث اقتصادی موضع گیری دشمنان است، گفت: نامزد‌ها باید برنامه‌های خود را در راستای کاهش و رفع گرانی و تورم قرار دهند و سرمایه‌های مادی را توزیع عادلانه کنند.

این نماینده مجلس درخصوص شفاف‌سازی سیاسی گفت: برای شفاف سازی باید با صداقت با مردم در راستای اطاعت کامل از رهبری پیش رفت.

فاطمه آلیا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر