کد خبر: 69460 A

بروجردی در دیدار با سفیر کویت با اشاره به اقدام وحشیانه گروه‌های تروریستی ـ تکفیری در هتک حرمت مرقد صحابه بزرگوار پیامبر حجربن عدی گفت: حامیان گروه‌های باید پاسخگوی این اقدامات وحشیانه باشند.

بروجردی در دیدار با سفیر کویت با اشاره به اقدام وحشیانه گروه‌های تروریستی ـ تکفیری در هتک حرمت مرقد صحابه بزرگوار پیامبر حجربن عدی گفت: حامیان گروه‌های باید پاسخگوی این اقدامات وحشیانه باشند.

به گزارش ایلنا به نقل از اداره اخبار مجلس شورای اسلامی، علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در دیدار با مجدی احمد ابراهیم الظفیری سفیر کویت در تهران که روز گذشته صورت گرفت، با اشاره به اقدام وحشیانه گروه‌های تروریستی ـ تکفیری در هتک حرمت مرقد صحابه بزرگوار پیامبر حجربن عدی اظهار داشت: این اقدام وحشیانه و ضد انسانی از سوی تمام مذاهب اسلامی محکوم است و حامیان گروه‌های تروریستی تکفیری باید پاسخگوی این اقدامات وحشیانه باشند.

وی در ادامه این دیدار با تأکید بر استقبال پارلمان ایران از گسترش روابط خود با کویت افزود: کشورهای ایران و کویت به عنوان دو کشور اسلامی ظرفیت‌های فراوانی برای بسط روابط خود در همه زمینه‌ها دارند و همجواری دو کشور عامل مهمی در تسهیل همکاری‌های فی‌مابین است.

بروجردی همچنین با اشاره به اوضاع منطقه خاطرنشان کرد: خیلج فارس منطقه‌ای حساس از نظر سیاسی و اقتصادی در دنیای امروز است که باید با همکاری همه کشورهای منطقه تبدیل به کانون امنیت و آرامش و ثبات شود.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در همین راستا از اقدامات برخی از کشورهای منطقه در بر هم زدن امنیت و آرامش و کمک تسلیحاتی مالی و اطلاعاتی به گروه‌های تروریستی تکفیری انتقاد کرد و گفت: قدرت‌های جهانی در راستای منافع نامشروع خود با استفاده از برخی کشورهای منطقه سعی در ایجاد اختلاف و درگیری مذهبی در جهان اسلام دارند.

مجدی احمد ابراهیم الظفیری سفیر کویت نیز در این دیدار با اعلام آمادگی کشورش برای گسترش روابط پارلمانی ودیپلماتیک با جمهوری اسلامی ایران نقش همکاری‌های پارلمانی را در راستا بسیار مهم ارزیابی کرد.

وی با محکوم کردن هتک حرمت به بقاع متبرکه پیرامون مسائل منطقه‌ای و دو جانبه با بروجردی بحث و تبادل نظر کرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر