کد خبر: 74503 A

نماینده بوکان خطاب به باهنر:

از اعضای کمیسیون تلفیق می‌خواهم به مغایرت سازمانه خرید تضمینی گندم دولت، نیز توجه کنید و اگر ضرورت داشت، این سامانه را به هم بزنید، ضمناً قیمت تضمینی خرید گندم را نیز مشخص کنید.

نماینده بوکان گفت: مجلس عملا قدم مثبتی برای بخش کشاورزی در لایحه بودجه برنداشته است و این اقدام مجلس خلاف قانون است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، بهروز نعمتی با استناد به اصل 3 قانون اساسی خطاب به باهنر گفت: خواهشم این است که به حمایت از کشاورزان کمک کنید نه اینکه به عنوان مخالف سخن بگویید. گاهی وقت‌ها حرف‌هایی می‌زنید که نظر مجلس تغییر می‌کند.

نماینده مردم اسدآباد خاطرنشان کرد: مجلس کی می‌خواهد به داد کشاورزان برسد؟ کشاورز به حمایت جدی مجلس نیاز دارد.

باهنر در پاسخ به تذکر نماینده مردم اسدآباد گفت: چون سقف درآمدهای بودجه را بسته‌ایم، بنابراین هرقدر قیمت خرید تضمینی گندم نسبت به 70 هزار میلیارد ریال پیش‌بینی شده در بودجه افزایش یابد، مازاد قیمت از جیب مردم باید پرداخت شود.خرید تضمینی گندم در قانون برنامه سازوکار دارد، بنابراین هر اصلاحی خلاف قانون برنامه در لایحه بودجه نیاز به دوسوم رای مجلس دارد.

نایب رییس مجلس بعد از مراعا ماندن بند 12 بودجه که درخصوص خرید تضمینی گندم توسط دولت است، گفت: این بند نیاز به اصلاح در کمیسیون دارد، این بند را به کمیسیون می‌فرستیم تا درخصوص مشخص شدن نقش وزارت جهاد کشاورزی در خرید تضمینی گندم تعیین تکلیف شود.

وی ادامه داد: از اعضای کمیسیون تلفیق می‌خواهم به مغایرت سازمانه خرید تضمینی گندم دولت، نیز توجه کنید و اگر ضرورت داشت، این سامانه را به هم بزنید، ضمنا قیمت تضمینی خرید گندم را نیز مشخص کنید.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر