کد خبر: 75501 A

قاضی‌پور در اخطار قانون اساسی:

ما هم طرفدار اخذ مالیات ازشرکت ها هستیم اما این موضوع نباید به شرکت های دولتی ضربه بزند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: با این وضع به طور حتم شرکت های دولتی تعدیل خواهد شد و با مشکل روبه رو می شوند.

به گزارش خبرنگار ایلنا نادر قاضی پور در جلسه علنی امروز مجلس، در جریان بررسی بخش هزینه ای لایحه بودجه ۹۲ کل کشور با استناد به اصول ۴۰، ۴۶ و ۴۷ قانون اساسی با بیان این که براساس این اصول مالکیت شخصی که از راه مشروع باشد برای هر فرد محترم شمرده شود، اظهار داشت: ما هم طرفدار اخذ مالیات ازشرکت ها هستیم اما این موضوع نباید به شرکت های دولتی ضربه بزند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی افزود: با این وضع به طور حتم شرکت های دولتی تعدیل خواهد شد و با مشکل روبه رو می شوند.

براساس جزء یک بند ۴۵ لایحه بودجه سازمان امور مالیاتی کشور مکلف است، اسامی مدیران مؤسسات و شرکتهایی که بدهی مالیاتی اعم از مالیات مستقیم و مالیات برارزش افزوده دارند و همچنین مدیران و اعضای هیأت مدیره مؤسسات و شرکتهایی که به صدور اسناد(صورتحساب) مبتنی بر انجام معاملات غیرواقعی در نظام اقتصادی از جمله امور مالی و مالیاتی کشور مبادرت می‌ورزند و تکالیف مقرر در قوانین مالیاتی را مراعات نمی‌نمایند را به همراه مشخصات آنان به اداره ثبت شرکت ها اعلام کنند.

اداره مذکور موظف است، درخصوص مدیران و اعضای هیأت مدیره که پس از تصویب این قانون مرتکب تخلفات مذکور شوند از ثبت شرکت یا مؤسسه به‌نام آنان و همچنین از ثبت مصوبات مربوط به انتخاب مدیران یادشده در سایر شرکت ها ممانعت کند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر