کد خبر: 75800 A

لاریجانی در نطق پیش از دستور:

دولت های منطقه اگر بخواهند با مسئولیت پذیری، نقش مثبت در امنیت منطقه داشته باشند باید جلوی درگیری منطقه ای و مذهبی را بگیرند نه اینکه آتش آن را بیافروزند.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اظهارات وزیر خارجه ترکیه در اتهام زنی به ایران و حزب الله ناثواب و غیرواقعی است.

به گزارش ایلنا، علی لاریجانی در نطق پیش از دستور خود با اشاره به سالروز وفات حضرت زینب (س) گفت: امروز نیز حضرت زینب (س) در مصاف یزیدیان زمان آمریکا و مرتجعین منطقه مظلوم زمانه است.

وی افزود: آفرین بر حزب الله و مسلمانان غیرتمند که از مظلومیت زینب (س) در معرکه سوریه دفاع می کنند.

لاریجانی با اشاره به مسائل امروز سوریه گفت: اگر دیروز یزیدیان به دنبال شهادت و اسارت خاندان پیامبر بودند، یزیدیان امروز حتی نسبت به پیکر بی جان آنان بغض دارند و با وحشیگری به دنبال تخریب مرقد پیامبر خدا هستند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب گفت: گروه های افراطی که با پز مبارزه با آمریکا در صحنه منطقه حاضر شدند، چگونه است که امروز دست در دست آمریکا و مرتجعین منطقه به جنگ با خاندان رسول الله پرداخته اند.

نماینده مردم قم در مجلس اظهار داشت: سخنان اخیر وزیر خارجه ترکیه در اتهام زدن به ایران و حزب الله ناثواب و غیرواقعی است. نصیحت ما به شما این است که ترکیه با تحلیل نادرست با سوریه ستیز کرده و می کند و اگر محاسبات شما اشتباه از آب درآمده است، هزینه آن را به گردن حزب الله و ایران نیندازید.

لاریجانی گفت: جمهوری اسلامی ایران از ابتدا معتقد بود که مسئله سوریه باید در درون و با مذاکرات سیاسی حل شود.

وی تاکید کرد: ارسال سلاح و کمک به افراطیون صرفاً نوعی آتش افروزی در منطقه و تشدید بحران است اما کمکی به حل مسئله و تقویت دموکراسی در منطقه نمی کند.

وی با بیان اینکه امروز بعد از هزینه های زیاد و خسارات جانی و مالی، دنیا به همین نتیجه رسیده است خاطرنشان کرد:حال زمان اصلاح مسیر برای کسانی است که در تحلیل خود درست عمل نکرده اند نه این که با فرار به جلو به دیگران اتهام بزنند.

لاریجانی یادآور شد: وجدان های انسانی و غیرت مسلمانان نمی تواند نبش قبر حجربن عدی و دریدن بدن یک مسلمان در سوریه و خوردن قلب او توسط افراطیون را جزو وحشیگری در قرن ۲۱ نام نهد.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس نهم تصریح کرد: دولت های منطقه اگر بخواهند با مسئولیت پذیری، نقش مثبت در امنیت منطقه داشته باشند باید جلوی درگیری منطقه ای و مذهبی را بگیرند نه اینکه آتش آن را بیافروزند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر