کد خبر: 76087 A

با نظر موافق مجلس صورت گرفت:

براساس تبصره این بند محکومانی که در شرف بازداشت و اجرای حکم هستند، مشمول حکم مذکور در این بند خواهند بود.

با نظر موافق نمایندگان مجلس ۲ هزار میلیارد ریال از منابع بانکی برای پرداخت تسهیلات به زندانیان و محکومان نیازمند در محکومیت های مالی مانند دیه و امثال آن که ناشی از قتل و یا جرح غیر عمدی است و محکومین نیازمند غیر کلاهبرداری اختصاص یافت.

به گزارش ایلنا، نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه ۵ خرداد) مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی بخش هزینه ای لایحه بودجه سال ۹۲ کل کشور بند ۷۲ این بخش را تصویب کردند که براین اساس به‌منظور تأمین اعتبار برای پرداخت تسهیلات به زندانیان و محکومان نیازمند در محکومیتهای مالی مانند دیه و امثال آن که ناشی از قتل و یا جرح غیرعمدی است و محکومین مالی نیازمند غیرکلاهبرداری، مبلغ دو هزار میلیارد ریال(۲۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال) از محل وجوه قرض‌الحسنه بانکها اختصاص می‌یابد و در اختیار ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند قرار می‌گیرد تا با نظارت وزارت دادگستری اقدام نماید.

گفتنی است آیین نامه اجرایی پرداخت تسهیلات مذکور توسط وزارت دادگستری و ستاد دیه تهیه می‌شود و به تصویب هیأت‌وزیران می‌رسد، دولت مکلف است نسبت به تضمین تسهیلات اعطایی این بند اقدام نماید.

براساس تبصره این بند محکومانی که در شرف بازداشت و اجرای حکم هستند، مشمول حکم مذکور در این بند خواهند بود.

گفتنی است در نشست علنی امروز مجلس حسن کامران پیشنهاد اصلاحی بند ۷۲ بخش هزینه ای لایحه بودجه را مطرح کرد که از مجموع ۲۰۵ رأی مأخوذه با ۱۲۷ رأی موافق، ۳۳ رأی مخالف و ۱۶ رأی ممتنع تصویب شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر