کد خبر: 774 A

رئیس كمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس در گفتگو با ایلنا:

با اصلاح قانون انتخابات زنان نیز به عنوان رجل سیاسی می‌توانند در انتخابات ریاست جمهوری كاندیدا شوند/ اعضای كمیسیون در تلاشند تا میزان تحصیلات كاندیداهای ریاست جمهوری را نیز مانند نمایندگان مجلس فوق لیسانس قرار دهند.

رئیس كمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی گفت: اعضای كمیسیون در تلاشند تا میزان تحصیلات كاندیداهای ریاست جمهوری را همانند نمایندگان مجلس فوق لیسانس قرار دهند.

امیر خجسته در گفت‌وگو با خبر نگار ایلنا، در رابطه با اصلاح و تغییر قانون انتخابات ریاست جمهوری،گفت: کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس، در نظر دارد تا با حضور اعضای وزارت كشور و مجمع تشخیص مصلحت نظام قانون انتخابات ریاست جمهوری را اصلاح و بازبینی كند.
 
نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان این كه قانون فعلی انتخابات کشور مندرس و کهنه است، اظهار داشت:  این امر باعث می‌شود افراد بی شماری به عنوان كاندیدا ثبت نام كنند در حالی كه شرایط كاندیداتوری را ندارند. و این امر موجب می‌شود كه تعداد كمی از آنان به عنوان كاندیدای ریاست جمهوری معرفی شوند كه این مساله خود موجب سوء استفاده سیاستمداران غربی می‌شود.

وی تصریح كرد: در حالی كه برای انتخابات مجلس شورای اسلامی حداقل میزان تحصیلات فوق لیسانس است نمی‌توان برای ریاست جمهوری حداقل سواد خواندن و نوشتن را در نظر گرفت لذا اعضای كمیسیون در تلاشند تا میزان تحصیلات كاندیداهای ریاست جمهوری را نیز فوق لیسانس قرار دهند.

خجسته با بیان این كه شاخص رجل سیاسی اصطلاح عام است گفت: در نظر داریم تا در زمینه  رجل سیاسی نیز اصلاحاتی انجام دهیم تا زنان بتوانند درانتخابات ریاست جمهوری حضور یابند.
 
عضو اصولگرایان مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: تعیین شورای ناظر قوا برای نظارت بر اجرای انتخابات در کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور هنوز مطرح نشده ولی در نظر داریم تا پس از پایان تعطیلات تابستانه مجلس این موضوع را نیز بررسی كنیم.

وی خاطرنشان كرد:اعضای كمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی در نظر دارند تا قانون انتخابات ریاست جمهوری را برای انتخابات ریاست جمهوری پیش رو اصلاح و به مرحله اجرا بگذارند. 
 
 

مجمع تشخیص مصلحت نظام کمیسیون شوراها رجل سیاسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر