کد خبر: 82222 A

لاریجانی در نطق پیش از دستور:

امروز بیش از هر زمانی نیازمند عزم جدی در جهت رونق ملی هستیم و کنترل تورم و بهبود شرایط اشتغال به این مهم بستگی دارد.

رئیس مجلس ضمن تشکر از حضور با شکوه مردم در انتخابات یازدهم ریاست جمهوری، آن را نشانه اوج بلوغ سیاسی مردم دانست و تصریح کرد: نتیجه انتخابات یازدهم، شرایط همگرایی را بیش از گذشته فراهم کرده است.

به گزارش ایلنا، علی لاریجانی، در نطق پیش از دستور خود با بیان اینكه انتخابات ریاست جمهوری، شوراها و میان دوره ای مجلس و خبرگان با حضور چشمگیر و درخشنده ملت در پای صندوق های رأی، بار دیگر هوشیاری ملی ایرانیان را به منصه ظهور رساند،گفت: بعد از روزها بحث های تبلیغاتی و طرح آرای گوناگون، با آرامش و متانت مثال زدنی حماسه ماندگار دیگری خلق شد که از ماه ها پیش رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای(دامت برکاته) نوید آن را داده بودند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود:  در مقابل انواع تبلیغات و هیاهوهای بین المللی، اقتدار ایران حفظ شد و باعث آبروی نظام مردمسالار دینی گردید.

وی اظهار امیدواری كرد از وجود نامزدهای حاضر در عرصه انتخابات در مسئولیت های درخور بهره گرفته شود.

لاریجانی با تبریك به حسن روحانی گفت: امیدواریم با عنایت الهی بتوانند گام های استوار در حل مشکلات کشور بردارند و بر استقامت و سرافرازی نظام جمهوری اسلامی بیافزایند.

وی گفت: مجلس انتظار دارد اولاً دولت جدید از افراد توانمند، با تجربه، متدین و متعهد شکل گیرد تا از اندوخته تجربه و تخصص خود بهره جسته و در جهت حل مشکلات و معضلات فعلی با توانمندی مناسب فعال شوند؛ ثانیاً همانگونه که برای همگان روشن است و در صدر نظرات تبلیغی همه کاندیداهای ریاست جمهوری به خصوص آقای دکتر روحانی جلوه گری می کرد، دولت آینده مبنای اقدامات خود را اجرای قانون بگذارد که در رأی حکمت دیوانی و عدالت علوی، قانون گرایی است و این امر محقق نمی شود مگر تصمیم و میثاق حکمرانان از صدر تا ذیل بر آن قرار گیرد.

وی ادامه داد: ثالثاً انتظار مجلس این است که با این حضور ارزشمند ملی که در انتخابات بستر همگرایی و وفاق بیش از گذشته فراهم شده، رئیس جمهور منتخب از این اعتماد ملی در جهت مشارکت هر چه بیشتر مردم در اقتصاد بهره گیرد و خارج از تعارفات و اقدامات تبلیغاتی، راهکارهای عملی برای بهبود فضای کسب و کار را در سرلوحه کار دولت قرار دهد.

این نماینده مردم با بیان اینكه امروز بیش از هر زمانی نیازمند عزم جدی در جهت رونق ملی هستیم و کنترل تورم و بهبود شرایط اشتغال به این مهم بستگی دارد،گفت: مجلس  آمادگی دارد به رئیس جمهور منتخب و دولت جدید مدد رساند و همکاری صمیمانه ای در شکل گیری دولت جدید و اقدامات برنامه ریزی شده آنان بنماید.

وی همچنین گفت: مجلس به سهم خود از تدابیر و هدایت های هوشمندانه رهبر معظم انقلاب در انتخابات که باعث حضور چشمگیر ملت و وفاق ملی گردید، سپاسگزاری می کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی درگذشت والده مقداد نجف نژاد و مصیبت وارده به جواد جهانگیرزاده را نیز تسلیت گفت.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر