کد خبر: 82292 A

قاضی پور در تذکر آیین نامه‌ای:

گمرک باید اسناد مربوط به خود را از گزند هر نوع دستکاری از سوی سودجویان در امان نگه دارد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه مکلف شدن گمرک جمهوری اسلامی ایران به استفاده از فناوری نوین برای افزایش امنیت اسناد گمرکی باید برای جلوگیری از استفاده چند بار از اسناد برای ورود و خروج کالاها باشد، گفت: کمیسیون اقتصادی مجلس باید مشخص کند که امنیت گمرکی با جلوگیری از دستکاری در اسناد تضمین می شود.

به گزارش ایلنا، نادر قاضی پور در نشست علنی امروز (دوشنبه ۲۷ خردادماه) مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب که گمرک باید اسناد مربوط به خود را از گزند هر نوع دستکاری از سوی سودجویان در امان نگه دارد، افزود: استفاده از فناوری های نوین در گمرک جمهوری اسلامی ایران باید با هدف جلوگیری از واردات و صادرات کالاهای قاچاق صورت بگیرد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه برخی از کالاها با استفاده از یک سند چندین بار و به صورت قاچاق وارد کشور می شوند، تصریح کرد: گمرک جمهوری اسلامی ایران مکلف است با اتخاذ تدابیر لازم امنیتی، امنیت اسناد گمرکی را با استفاده از فناوری های نوین ارتقا داده و مانع از استفاده مجدد از اسناد برای واردات کالاهای قاچاق شود.

وی ادامه داد: نمایندگان در کمیسیون اقتصادی بدون اجازه کمیسیون قضایی در حیطه وظایف آنها وارد شده و محتویات این بخش از لایحه را تغییر داده اند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه کمیسیون اقتصادی مجلس به محتویات لایحه مذکور تغییراتی داده اند که مورد نظر نمایندگان نبوده است، گفت: نمایندگان برای کاهش پرونده‌های قاچاق در دادگاه ها خواهان عدم استفاده مجدد از اسناد گمرکی برای واردات و همچنین مجازات افراد متخاطی شده‌اند که متاسفانه در کمیسیون مذکور این بند بدون در نظر گرفتن نظر نمایندگان تغییر یافته است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر