کد خبر: 82603 A

نماینده مردم سبزوار در گفت‌وگو با ایلنا:

در چند روز آینده کارگروه‌های مجلس براساس چهار مولفه مالی، ساختاری، کیفیت و استانداردسازی و استفاده از فناوری‌های بالا و قیمت گذاری، نحوه مدیریت صنایع خودرویی کشور را بررسی می‌کنند.

سبحانی فرد نماینده مردم سبزوار از نحوه واگذاری معادن و همچنین خام فروشی محصولات معدنی انتقاد کرد و از برخورد مجلس در این زمینه طی ماه‌های آینده خبرداد و گفت: کار تحقیق و تفحص از صنایع خودرویی از چند روز آینده آغاز می‌شود.

سبحانی فرد در گفتگو با خبرنگار ایلنا با بیان این مطلب اظهار داشت: در حال حاضر اصل 44 قانون اساسی در صنعت و معدن کشور رعایت نمی‌شود و این امر موجب خارج شدن ارز بسیار زیادی از کشور از طریق فروش غیر قانونی بسیاری از محصولات معدنی شده است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن کشور تصریح کرد:درحال حاضر شاهد خام فروشی معادن و از بین رفتن سرمایه کشور و اشتغال زایی است.

وی همچنین به نحوه واگذاری‌ها انتقاد کرد و گفت: متاسفانه هیات واگذاری‌ها براساس اصل 44 قانون اساسی عمل نکرده و باعث معضلات عدیده‌ای در این زمینه شده است.

عضو کارگروه تحقیق و تفحص صنایع خودرویی کشور اظهار داشت: در چند روز آینده کارگروه‌های مجلس براساس چهار مولفه مالی، ساختاری، کیفیت و استانداردسازی و استفاده از فناوری‌های بالا و قیمت گذاری، نحوه مدیریت صنایع خودرویی کشور را بررسی می‌کنند.

وی تصریح کرد: احتمالا تا دو ماه آینده این موضوع مشخص و به مجلس اعلام می‌شود.

سبحانی فرد در گفت‌وگو با ایلنا خام فروشی محصولات معدنی را معضل اصلی صنایع معدنی کشور است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر