کد خبر: 84634 A

ایرج ندیمی در گفت‌وگو با ایلنا:

راهکار ساماندهی اقتصاد کشور همسویی سه قوه نظام در راستای حل مشکلات اقتصادی است.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس علت نابسامانی اقتصاد کشور را سیاست زده بودن آن اعلام کرد و گفت: راهکار ساماندهی اقتصاد کشور همسویی سه قوه نظام در راستای حل مشکلات اقتصادی است.

ایرج ندیمی در گفتگو با خبرنگار ایلنا اظهار داشت: اقتصاد کشور ما اقتصاد سیاست زده‌ای است و این را در سیاست خارجی و داخلی به خوبی می‌توان مشاهده کرد لذا تا زمانی که اقتصاد ما به این شیوه مدیریت می‌شود نمی‌توانیم سرمایه گذاری مناسبی را چه به صورت داخلی و یا به صورت خارجی جذب کنیم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه سه قوه قضاییه، مجریه و مقننه مستقل هستند گفت: راهکار این است که این سه قوه با همسویی مباحث اقتصادی را مدیریت کرده و به دور از سیاست زدگی مشکلات اقتصادی را حل کند.

ندیمی به عوامل پیدایش بحران در اقتصاد اشاره کرد و گفت: جدای از سیاست زدگی بروز متغیر‌های کلان اقتصادی همچون دلالی، ایجاد بازارهای کاذب، رانت نیز باعث شده تا اقتصاد کشور در یک شیب نزولی قرار گیرد.

به گفته وی در صورتی که سه قوه در عین حال که مستقل هستند با همسویی هم و جهت دار بودن راهکارهای خود اقدام به حل مشکلات اقتصادی کنند معضلاتی همچون دلالی، رانت، تورم، عدم سرمایه گذاری حل خواهد شد.

وی به صورت مصداقی به تعزیرات حکومتی اشاره کرد و گفت: همگرایی قوای سه گانه کشور باعث می‌شود که سازمان تعزیرات حکومتی بتواند هر گونه رانت و دلالی را در اقتصاد کشور حذف کند و مجلس نیزمی تواند با ارائه طرح‌ها و لوایحی در راستای موضع گیری‌های دولت و قوه قضاییه بازوی قانونی برای فعالیت‌های اجرایی در این حوزه باشد.

تورم رکود
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر