کد خبر: 86467 A

نماینده مردم میانه در مجلس:

اقدام دولت تنها برای شانه خالی كردن از تعهدات خود نسبت به جامعه بوده و در شرایطی كه باید نرخ ارز مرجع برای این قیبل كالاها تداوم داشته‌باشد، انجام نگرفته است.

محمدعلی مددی، نماینده مردم شهرستان میانه استان آذربایجان شرقی، حذف نرخ مرجع برای دارو و كالاهای اساسی از سوی دولت راعدم مسؤلیت پذیری قوه اجرایی كشور در قبال تعهدات برعهده گرفته اعلام كرد و گفت: حذف نرخ مرجع ارز دارو و كالاهای اساسی نوعی دهن كجی دولت به مردم است.

محمدعلی مددی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در واكنش به حذف نرخ ارز مرجع برای دارو و كالاهای اساسی از سوی دولت اظهار داشت: اقدام دولت در روزهای انتهایی پایان كار خود در خصوص حذف نرخ مرجع ارز دارویی و كالاهای اساسی قابل توجیه نبوده و نیست.

عضو كمیسیون اقتصادی مجلس در پاسخ به این سؤال كه گفته می‌شود اقدام دولت مقدمه‌ای برای ایجاد یك نظام تك نرخی ارز است، بیان داشت: این مورد صحت ندارد. در زمانی که بستر مناسب فراهم نشده‌است نمی‌توان به یكباره اقدام به حذف ارز كاالا های اساسی و دارویی كرد.

به گفته وی، اقدام دولت تنها برای شانه خالی كردن از تعهدات خود نسبت به جامعه بوده و در شرایطی كه باید نرخ ارز مرجع برای این قیبل كالاها تداوم داشته‌باشد، انجام نگرفته است.

وی نرخ مصوب مجلس را 2450 تومان عنوان كرد و بیان داشت: نرخ مرجع ارز همان نرخ 1226 تومان است كه مجلس نیز بر ادامه پرداخت ارز براساس این نرخ به دارو كالاهای اساسی تأكید دارد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر