کد خبر: 86578 A

رئیس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا:

به علت اینکه برخی فرمانداری ها اسامی انتخابات شوراهای شهر و روستا را دیر ابلاغ کرده اند 25 تیر ماه آخرین اعلام نهایی تایید صحت انتخابات شوراهای شهر و روستا خواهد بود.

رئیس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا از اعلام اسامی نهایی تایید صحت انتخابی های شوراها در 25 تیر ماه خبر داد و گفت: خرید و فروش رای و حضور افراد غیرمقیم در حوزه انتخابیه مهمترین تخلفات انتخابات شوراهای شهر و روستا بوده است.

جواد کولیوند در گفتگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به اینکه صحت انتخابات حوزه‌های انتخابیه شوراها و روستاهای کشور می‌بایست در 17 تیرماه اعلام شود، اظهار داشت: به علت اینکه برخی فرمانداری‌ها اسامی انتخابات شوراهای شهر و روستا را دیر ابلاغ کرده‌اند 25 تیر ماه آخرین اعلام نهایی تایید صحت انتخابات شوراهای شهر و روستا خواهد بود.

نماینده مردم کرج در مجلس نهم به عدم تایید صحت حوزه‌های انتخابیه اشاره کرد و گفت: حوزه‌های انتخابیه‌ای که تاکنون صحت‌شان تایید نشده است پس از بررسی مجدد هیات نظارت استان‌ها نظر نهایی به هیات مرکزی شوراها ابلاغ می‌شود و در آن تایید و یا عدم تایید آن اعلام می‌شود.

به گفته کولیوند شهرهای پرند، بومهن و شهر قدس به دلیل خرید و فروش آرا و همچنین حضور افراد در حوزه‌های انتخابیه که مقیم نبودند صحت انتخاب شان باطل اعلام می‌شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر