کد خبر: 90088 A

رهبری در نطق میان‌دستور:

مسئولان کشور نسبت به اوایل انقلاب توجه کمتری نسبت به ارزش‌های دینی دارند/دروغگویی، ارائه آمارهای غیرواقعی یا گمراه‌کننده، علاقه‌مندی به پست و مقام، بدقولی نسبت به خلف وعده، دل سپردن به منابع باندی، گروهی و شخصی، عدم توجه به مشکلات اساسی مردم در برخی از مسئولان مشاهده می‌شود /در عرصه بین‌الملل باید از مسائل جزئی و حاشیه‌ای و شعاری پرهیز کرده و دشمن‌تراشی نکنیم.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه مسئولان نظام در سال‌های اخیر توجه کمتری به ارزش‌های دینی و تقوا دارند، تصریح کرد: پیشه کردن تقوا و حرکت براساس آموزه‌های قرآن می‌تواند مسئولان را در حل مشکلات کنونی کشور یاری دهد.

به گزارش ایلنا، محمدمهدی رهبری در نطق میان‌دستور خود با بیان اینکه ماه مبارک رمضان ماه روزه و صیام است، تصریح کرد: انجام کارهایی که به اصلاح امور مسلمانان و رفع فقر و محرومیت بینجامد، پایبندی به ارزش‌های دینی، اخلاقی و الهی، روحیه عفو و گذشت نسبت به مردم، بندگی مخلصانه و وفای به عهد، اصلاح امور مردم و دوری از بدی‌ها و بداخلاقی‌ها مجموعه صفاتی است که تقوا به وجود می‌آورد.

وی تصریح کرد: استنباط من این است که مسئولان کشور نسبت به اوایل انقلاب توجه کمتری نسبت به ارزش‌های دینی دارند به طوری که صفات زشت مانند دروغگویی، ارائه آمارهای غیرواقعی یا گمراه‌کننده، علاقه‌مندی به پست و مقام، بدقولی نسبت به خلف وعده، دل سپردن به منابع باندی، گروهی و شخصی، عدم توجه به مشکلات اساسی مردم در برخی از مسئولان مشاهده می‌شود و اگر این جو غالب شود، هیچ تضمینی نیست که اقتدار و عظمت جمهوری اسلامی همچنان پایدار باشد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس افزود: چه تضمینی است که مردم همچنان پشتیبان نظام و مسئولان باشند، اگر خدای ناکرده در بین مسئولان جو قدرت‌طلبی و چنگ زدن به منابع عمومی مشاهده شود.

وی یادآور شد: در چند دوره اخیر انتخابات مردم سلایق شخصیت‌های سیاسی مختلف را انتخاب کردند و شاید بتوان چنین تعبیر کرد که مردم هر دوره به یک سلیقه و جریان رای می‌دهند تا بتوانند مشکلات خود را از این طریق حل کنند، اما نتیجه‌ای نمی‌گیرند.

رهبری افزود: حال که رئیس جمهور یازدهم انتخاب شده است، بر همه واجب است تا رئیس جمهور و دولتش را حمایت کنند تا دولت جدید بتواند نابسامانی‌ها را پایان دهد.

این نماینده مردم در مجلس نهم گفت: کاهش تنش‌های بین‌المللی و تعامل سازنده با حفظ استقلال و عزت نظام باید مورد توجه دولت جدید قرار گیرد و همچنین واردات ۶۰ تا ۸۰ میلیارد دلاری کالا و مواد اولیه از خارج از کشور ما را به این نتیجه رسانده که ناگزیر به روابط اقتصادی با خارج از کشور هستیم که البته باید منافع و مصالح خود را در این روابط در نظر بگیریم.

وی تصریح کرد: در بحث مذاکرات هسته‌ای نیز باید براساس منافع خود تصمیم‌گیری نماییم و متناسب با امتیازی که به دست می‌آوریم هزینه کنیم و علاوه بر این در عرصه بین‌الملل باید از مسائل جزئی و حاشیه‌ای و شعاری پرهیز کرده و دشمن‌تراشی نکنیم.

رهبری افزود: در امور داخلی نیز همه باید حول محور اسلام، قانون اساسی و رهبر معظم انقلاب حرکت کرده و از همه کسانی که شایستگی و صلاحیت دارند و به اصول گرانبهای انقلاب و نظام معتقد هستند، استفاده کرده تا مشکلات کشور را حل کنیم.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس با بیان اینکه در حوزه اقتصاد نیز باید بیش از هر چیز در محور تقویت تولید حرکت نماییم، تصریح کرد: توسعه اقتصادی با پشتیبانی از بحث تولید و کشاورزی باید اولویت برنامه‌های اقتصادی دولت جدید باشد.

وی یادآور شد: دولت‌های نهم و دهم زحمات زیادی کشیده‌اند و از همه دولت‌های قبلی پرکارتر بودند اما در بخش تولید و کشاورزی توفیق چندانی نیافتند، به طوری که در استان گیلان که محور توسعه‌اش کشاورزی است، کشاورزی در حوزه‌های چای، برنج و مرکبات به شدت آسیب دیده است.

رهبری گفت: تقریبا همه کشاورزان چایکار و برنجکار از وضعیت کشاورزی در این استان ناراضی هستند،‌ به طوری که واردات ۴۰ میلیون دلاری چای، چایکاران داخلی را به خاک سیاه نشاند به گونه‌ای که بسیاری از آنان کار خود را رها کرده و هم‌اکنون وضعیت مطلوبی ندارند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: همچنین چند سال پیش وزارت نفت از وجود منابع نفتی و گازی در سواحل رودسر خبر داد که از آن زمان تاکنون کار مهمی در این زمینه انجام نشده است، اگر چه چند بار وزیر نفت قول دادند که اقدامات لازم برای بهره‌برداری از منابع نفتی و گازی را شروع کنند اما تاکنون این وعده‌ها محقق نشده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر