کد خبر: 90092 A

محمدباقر شریعتی در نطق میان‌دستور:

آقای روحانی در فضایی متعادل و توأم با تدبیر با حفظ مصالح کشور زمینه‌های لازم را برای مذاکره در دستور کار خویش قرار دهید تا با استفاه از این مسئله گشایش‌های سیاسی و اقتصادی را با کلید تدبیر برای جامعه به ارمغان بیاورید.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با انتقاد از محرومیت مردم استان خوزستان گفت: مظلومیت این استان و مردم آن تنها حکایت نیست بلکه واقعیتی است که باید به آن توجه جدی شود.

به گزارش ایلنا، محمدباقر شریعتیدر نطق میان‌دستور خود با خواندن گوشه‌هایی از نامه‌های ارسالی مردم به وی در زمینه مشکلات معیشتی و زندگی‌شان تصریح کرد: همکاران عزیز و گرامی مشکلات یاد شده تنها گوشه‌ای از صدای مردم مهربان،‌ نجیب و صبوری است که حماسه سیاسی غرورآفرین 24 خرداد را خلق کردند و دنیا را به حیرت درآوردند، اینها همان مردمی هستند که رهبری عزیز را با حضور چند میلیونی خود خوشحال کردند.

نماینده مردم بهبهان در مجلس شورای اسلامی افزود: مردم خوزستان همیشه در صحنه همانند بقیه مردم ایران پاک و سرفراز در تحقق حماسه سیاسی انتخابات اخیر نقش بی‌بدیلی داشتند، ولی همچنان محرومند و از شما نمایندگان محترم استدعا دارم، صدای این مردم را بشنوید.

وی ادامه داد: محرومیت خوزستان گفتنی و شنیدنی نیست، بلکه دیدنی است. مظلومیت خوزستان یک حکایت نیست، شکایت هم نیست، بلکه یک واقعیت است.

شریعتی در تشریح محرومیت‌های مردم خوزستان افزود: نبود آب آشامیدنی سالم در استانی که بیشترین سدها در آن جاری است، شهرهایی نظیر خرمشهر، آبادان، رامهرمز، دزفول، بهبهان و اهواز و نظایر آن را با مشکل جدی در زمینه نبود آب سالم آشامیدنی روبرو ساخته است.

وی تاکید کرد: بیمارستان‌های فرسوده و جاده‌های مرگ هر روز بیش از دیروز در خوزستان قربانی می‌گیرند و چنین شرایطی سزاوار مردم غیور خوزستان نیست. این استان در حمل و نقل جاده‌ای رتبه اول تا سوم را در کشور دارا است، ولی در داشتن جاده‌های اصلی رتبه این استان، رتبه ۱۴ کشور است.

نماینده مرم بهبهان خطاب به نمایندگان مجلس شورای اسلامی یادآور شد: سوال من این است که آیا استان خوزستان امنیتی است؟ آیا مرجعی وجود دارد که پاسخ این پرسش من را بدهد؟ چرا که مدت‌هاست این موضوع در بسیاری از موارد مهم نظیر سرمایه‌گذاری‌ها پوششی برای عدم توسعه استان شده است.

وی افزود: امیدوارم که نمایندگان خانه ملت به فریاد خوزستان مظلوم برسند و ضمن تقدیر و تشکر از زحمات دولت نهم و دهم برای این استان باید چند نکته‌ای را به برادر عزیزم دکتر حسن روحانی رئیس جمهور منتخب و محبوب مردم عرض کنم.

شریعتی خطاب به رئیس جمهور منتخب کشور گفت: آقای روحانی شما با شعار دولت تدبیر و امید پای در عرصه گذاشتید، دو کلیدواژه‌ای که مدت‌ها دغدغه مردم ایران اسلامی بود و جنابعالی با طرح درست این مفاهیم توانستید امید را به مردم ایران بازگردانید. برادرم؛ همانطور که در مناظره خود به زیبایی فرمودید که من حقوقدان هستم، رویه و روحیه تعامل و گفت‌وگو را در پیش گیرید و فرصت برابر را برای گفتمان‌های مختلفی که در قانون تایید شده‌اند، فراهم سازید.

وی تصریح کرد: جناب آقای دکتر روحانی، مشخصه بارز و ویژه شما تجربه دیرین و پربهای شما در حوزه سیاست خارجی است و از شما انتظار می‌رود در سایه حمایت‌های رهبر معظم انقلاب و مردم ایران در فضایی متعادل و توأم با تدبیر با حفظ مصالح کشور زمینه‌های لازم را برای مذاکره در دستور کار خویش قرار دهید تا با استفاه از این مسئله گشایش‌های سیاسی و اقتصادی را با کلید تدبیر برای جامعه به ارمغان بیاورید، همانطور که رهبر عزیزمان فرمودند و رهنمود دادند و به راستی جز کار، تدبیر و تلاش شبانه‌روزی چه چیزی می‌تواند پاسخگوی این مردم باشد؟

این نماینده مردم در مجلس نهم ادامه داد: حجت‌الاسلام والمسلمین روحانی باید بداند همانطور که وی دارای سابقه دیرین در مجلس است و به نوعی مجلس خانه وی شمرده می‌شود، همکاران وی در مجلس نیز نهایت تعامل و همکاری را با وی خواهند داشت و در همین راستا از نمایندگان نیز تقاضا دارم از همین حالا ساز مخالف با دولت را ننوازند و با بهره‌گیری از عنصر اعتدال که در اصل بینش اسلامی نهفته است، دولت تدبیر و امید را همراهی کنند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در پایان با تاکید بر مشکلات حوزه انتخابیه خود افزود: خیل عظیم بیکاران شهرستان بهبهان منظر کلید خوردن پروژه‌های عمرانی هستند و همچنین فرودگاه شهر بهبهان نیز منتظر اهتمام مسئولان ستاد نیروهای مسلح برای راه‌اندازی و بازگشایی مجدد است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر