کد خبر: 90095 A

ندیمی ضمن موافقت با طرح محاسبه و اعمال تسعیر دارایی های خارجی بانک مرکزی:

به نظر می رسد جمع دوستان مخالف اگر بعد سیاسی به طرح ندهند با بعد اقتصادی و ساز و کار قانونی آن مخالفت ندارند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه فرآیند مربوط به تسعیر دارایی‌ها و بدهی‌های ارزی بانک مرکزی دارای اشکال است و باید سازوکار برای آن تعریف شود، گفت: در شأن مجلس مقابله به مثل نیست و مخالفان اگر بعد سیاسی به طرح ندهند با بعد اقتصادی و ساز و کار قانونی آن مخالفت ندارند.

به گزارش ایلنا، ایرج ندیمی، ضمن موافقت با طرح محاسبه و اعمال تسعیر دارایی های خارجی بانک مرکزی ناشی از برابری های قانونی نرخ ارز خطاب به مخالفان طرح مذکور تصریح کرد: در مورد نرخ تسعیر آیا می دانید نظام مدیریت شناور ارزی تعریف نرخ واحدی ندارد که نرخ محاسبات بودجه را در نظر بگیرید.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نرخ محاسبات بودجه برای این است که منابع و مصارف دولت تعریف شود نه اینکه در خصوص فروش ارز برای آن تصمیم گیری شود.

وی ادامه داد: در بودجه ۹۲ نرخ ۲۴۵۰ تومان برای ارز در نظر گرفته شده است که این برای این است که معادل ریالی آن برای امور حسابداری و درآمدهای ارزی مشخص شود.

نماینده مردم در مجلس نهم افزود: در راستای مسائل مربوط به تسعیر دارایی ها و بدهی های ارزی بانک مرکزی فرایند نیز مورد سؤال است که در این راستا قانون روش های خود را دارد.

این نماینده مردم در مجلس نهم گفت: آنچه که برخی از همکاران در خصوص طرح مذکور مطرح کردند این است که، این طرح به نوعی مقابله به مثل با دولت است که باید گفت: این در شأن مجلس نیست که با دولت مقابله به مثل کند و ما در هر صورت خلأ احساس می کنیم که باید بررسی شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان خطاب به مخالفان طرح محاسبه و اعمال تسعیر دارایی های خارجی بانک مرکزی ناشی از برابری های قانونی نرخ ارز خاطر نشان کرد: به نظر می رسد جمع دوستان مخالف اگر بعد سیاسی به طرح ندهند با بعد اقتصادی و ساز و کار قانونی آن مخالفت ندارند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر