کد خبر: 90245 A

آمنوتپ زامبرانو، سفیر ونزوئلا در تهران ظهر امروز (چهارشنبه) با عبدالرضا مصری، رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و ونزوئلا در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

آمنوتپ زامبرانو، سفیر ونزوئلا در تهران ظهر امروز (چهارشنبه) با عبدالرضا مصری، رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و ونزوئلا در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایلنا، عبدالرضا مصری در ابتدای این دیدار با اشاره به نقش مهم و سازنده گروه‌های دوستی پارلمانی در تحکیم روابط دوستانه میان کشورها، گفت: مجلس شورای اسلامی و اعضای گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران ونزوئلا آمادگی کامل جهت گسترش و توسعه روابط متقابل با پارلمان ونزوئلا در راستای منافع دو ملت را دارند.

رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و ونزوئلا در ادامه این دیدار شناخت ظرفیت‌ها، استفاده از تجربیات مثبت طرفین و انتقال متقابل دستاوردهای علمی و فناوری دو کشور را به عنوان عوامل مهمی در توسعه همکاری‌های دو کشور برشمرد و افزود: حذف موانع همکاری‌ها و تمرکز بر نقاط قوت طرفین نقش بسزایی در ارتقای سطح مراودات دوستانه دو کشور در همه عرصه‌ها خواهد داشت.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در پایان ضمن اشاره به بی‌تاثیر بودن تحریم‌های ظالمانه برخی از قدرت‌های جهانی علیه دو کشور ایران و ونزوئلا، گفت: همکاری‌های مشترک اقتصادی و تجاری دو کشور می‌تواند منافع دو ملت را تامین و جایگاه دو کشور را در مناسبات جهانی ارتقا بخشد.

آمنوتپ زامبرانو نیز در این دیدار با اشاره به روابط دوستانه موجود میان دو کشور، گفت: کشور ونزوئلا از تقویت روابط خود در همه عرصه‌های اقتصادی، صنعتی و تجاری با جمهوری اسلامی ایران استقبال می‌نماید و پارلمان‌های دو کشور می‌توانند در تسهیل این روابط نقش ارزنده‌ای ایفا کنند.

سفیر ونزوئلا در تهران با اشاره به روند رو به رشد روابط دو کشور، افزود: دستاوردهای علمی و صنعتی ایران و ونزوئلا منابع عظیم طبیعی دو کشور و تجربیات ارزنده طرفین در عرصه‌های مختلف عوامل مهمی در رشد روابط دوجانبه و حرکت در مسیر ثبات و پیشرفت هستند.

آمنوتپ زامبرانو در پایان انتخابات اخیر ریاست‌جمهوری برگزار شده در کشورمان را که با حضور پرشور مردم برگزار شد در جهان بی‌نظیر توصیف کرد و از ایران به عنوان کشوری باثبات و دارای قدرت سیاسی بالا یاد نمود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر