کد خبر: 91909 A

محمدی در تذکر شفاهی:

چرا پرداخت حق بیمه تکمیلی درمان بازنشستگان که حسب قانون مصوب مجلس دولت مکلف به پرداخت ۵۰ درصد هزینه‌های آن است اجرا نمی‌شود.

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با انتقاد از عدم اجرای بازنشستگی کارگران با ۲۵ سال سابقه گفت: چرا علی رغم وجود سه قانون الزامات اجرایی اصل ۴۴، قانون برنامه پنجم و قانون نوسازی صنایع این اتفاق رخ نمی‌دهد.

به گزارش ایلنا، داود محمدی در تذکر شفاهی گفت: با توجه به اینکه بازنشستگان سرمایه‌های ملی و تجربی ملت‌ها و از افتخارات جوامع هستند چرا همسان سازی حقوق بازنشستگان از ابتدای دولت نهم و دهم که وعده داده شده است عملی نمی‌شود.

نماینده مردم قزوین، آبیک والبرز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: چرا پرداخت حق بیمه تکمیلی درمان بازنشستگان که حسب قانون مصوب مجلس دولت مکلف به پرداخت ۵۰ درصد هزینه‌های آن است اجرا نمی‌شود.

وی با بیان اینکه چرا سازمان تأمین اجتماعی نسبت به تکالیفش در خصوص بیمه شدگان عمل نمی‌کند افزود: چرا مطالبات فرهنگیان بازنشسته نیز پرداخت نمی‌شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه چرا به قوانین کشور بی‌اعتنایی می‌شود گفت: چرا بازنشستگی کارگران زحمتکش با ۲۵ سال سابقه علی رغم وجود سه قانون الزامات اجرایی اصل ۴۴، قانون برنامه پنجم و قانون نوسازی صنایع عمل نمی‌شود.

محمدی در بخش دیگری از اظهاراتش با اشاره به اینکه اکثر نقاط استان از کمبود آب شرب و کشاورزی رنج می‌برد در حالی که از نعمت الموت رود، شاهرود و طالقان رود نیز برخورداریم گفت: امروز شهرستان‌های قزوین، آبیک و البرز و بسیاری از روستا‌ها با مشکل جدی کم آبی مواجه هستند و اگر به این مهم توجه نشود در آینده نزدیک به بحران‌های جدی مواجه خواهیم شد.

وی با طرح این سؤال که چرا برای ساخت تنها تالاب شهر قزوین که جزء مصوبات استان است اهتمام نمی‌شود افزود: عبور خط آهن از داخل شریف آباد برای مردم مشکلات عدیده‌ای به وجود آورده ودر سال گذشته متأسفانه حدود ۶ نفر از مردم کشته شدند.

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس در پایان خاطر نشان کرد: چرا به حل مشکل موقوفات به ویژه در شهرستان‌های الوند، بیدستان، محمودآباد و سایر نقاطی که با این مشکل مواجه هستند توجه کافی نمی‌شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر