کد خبر: 91915 A

بیراوند در نطق میان دستور:

گرچه اخبار اولیه و داده ها توسط افراد خبره در امر قضا تهیه شده است اما در طی مراحل رسیدگی و نتیجه گیری، از افراد و گروه‌هایی قبل از طرح دعوی و صدور دادگاه صالحه نام برده شده است که این امر برای افراد و دسته جات فوق جهت ارائه پاسخ در مجلس ایجاد حق می کند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، با بیان این که آنچه حیات و بالندگی نظام را تضمین می کند حفظ جهت نظام و لحاظ کردن جهت نظام در تمامی شئون و عرصه ها است، افزود: در صورتی که حفظ جهت به عنوان برنامه بالادستی مدنظر قرار گیرد، ایجاد یکپارچگی نموده و با هم پوشانی فعالیت ها مانع تصمیم گیری‌های پراکنده و بعضا متناقض بخش ها خواهد شد.

به گزارش ایلنا، بهرام بیراوند در نطق میان دستور خود گفت: قرائت گزارش مربوط به حادثه قم در صحن مجلس جز اختیارات هیئت رییسه مجلس است.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی، افزود: اخبار منتشره حاکی از آن است که گرچه اخبار اولیه و داده ها توسط افراد خبره در امر قضا تهیه شده است اما در طی مراحل رسیدگی و نتیجه گیری، از افراد و گروه‌هایی قبل از طرح دعوی و صدور دادگاه صالحه نام برده شده است که این امر برای افراد و دسته جات فوق جهت ارائه پاسخ در مجلس ایجاد حق می کند.

بیرانوند هم چنین تاکید کرد: تعدادی از همکاران در روزهای قبل بر خواندن گزارش در صحن اصرار داشتند و رسانه ها نیز بازتاب دادند و به نظر اینجانب اگر گزارش تا کنون قرائت نشده است به این دلیل بوده که حول مقدمات تهیه گزارش و نتیجه گیری ها اجماع وجود ندارد.

وی افزود: در هر صورت هیئت رییسه مجلس مختار است.

بیراوند در ادامه اظهارات خود هم چنین گفت: به بهانه ترویج سیاست خارجی توسعه گرا، آنچه حیات و بالندگی نظام را تضمین می کند حفظ جهت نظام و لحاظ کردن جهت نظام در تمامی شئون و عرصه ها می باشد.

وی افزود: از این جهت باید در سیاست خارجی، سیاست داخلی، حوزه اقتصاد فرهنگ و هنر اعمال و به وسیله نظام سازی مناسب نهادینه و اجرایی شود.

این نماینده مجلس تصریح کرد: در صورتی که حفظ جهت به عنوان برنامه بالادستی مدنظر قرار گیرد، ایجاد یکپارچگی نموده و با هم پوشانی فعالیت ها مانع تصمیم گیری های پراکنده و بعضا متناقض بخش ها خواهد شد.

وی ادامه داد: در ثانی اهداف کاذب نمی تواند، جای اهداف واقعی را در تصمیم گیری ها و برنامه ریزی ها بگیرد به عنوان نمونه با در پیش گرفتن سیاست خارجی جهت گرا ضمن استکبار ستیزی، حمایت از مستضعفین و مسلمین، مبانی نظام در دنیا گسترش یافته و منافع ملی به احسن وجه تامین می شود.

بیرانوند هم چنین تاکید کرد: دلیل محرومیت برخی از استان ها حداقل ۸ استان از استان های کشور از جمله استان لرستان از لحاظ سرمایه گذاری دولتی و ایجاد ساختارها نسبت به سایر استان ها از رتبه پایین تری برخوردارند.

وی تاکید کرد: تقاضای ما تجدید نظر دولت محترم و مجلس و رفع محدودیت سرمایه گذاری دولت در این استان ها می باشد.

بیرانوند ادامه داد: فراکسیون اصولگرایان مجلس نهم در بیانیه ای با یادآوری حضور پرشکوه و افتخارآفرین و حماسه ساز مردم در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ انتخاب جناب حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی را بار دیگر تبریک می گوید و برای ایشان از خداوند در خدمت به مردم و میهن اسلامی طلب توفیق می کرد.

وی در ادامه قرائت این بیانیه افزود: مواضع اعلام شده از سوی رئیس جمهور منتخب را در هفته های پس از انتخابات امید بخش، اسلامی و انقلابی می دانیم و از ایشان تشکر می کنیم.جناب آقای روحانی، رئیس جمهور منتخب، با شعار اعتدال و استقلال قدم به صحنه خدمت نهادند. ما امید داریم ایشان با تقید به این شعارها کابینه ای به مجلس معرفی کنند که بتوانند مظهر و معرف اعتدال و استقلال و موجب تحقق شعار امید و تدبیر باشد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر