کد خبر: 93976 A

رییس مجلس در دیدار با معاون رییس جمهور کوبا؛

معاون رییس جمهور کوبا پیش ازظهر امروز (شنبه) با علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

معاون رییس جمهور کوبا پیش ازظهر امروز (شنبه) با علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایلنا، لاریجانی در ابتدای این دیدار با اظهار خرسندی از روند گسترش مناسبات دوستانه دو کشور، بر اهمیت توسعه روابط فیمابین ایران و کوبا در همه زمینه‌ها بویژه در عرصه پارلمانی تاکید کرد و افزود: روابط دو کشور در سطحی استثنایی قرار دارد و باید از همه ظرفیت‌ها برای توسعه مناسبات دوستانه فیمابین بهره برد.

وی بر همین اساس بر اهمیت نقش گروه‌های دوستی پارلمانی در مجالس دو کشور برای تعمیق و گسترش مناسبات پارلمانی تاکید کرد.

رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه این دیدار، سفر معاون رییس جمهور کوبا برای شرکت در مراسم تحلیف یازدهمین دوره ریاست جمهوری ایران را حاکی از دوستی ریشه‌دار و عمیق میان دو کشور دانست.

لاریجانی دربخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مواضع و دیدگاه‌های مشترک دو کشور در خصوص مسائل جهانی در مجامع بین‌المللی،‌ بر لزوم انجام مشورت‌ها و رایزنی‌های مستمر و تقویت روحیه مقاومت در برابر سلطه‌طلبی قدرتهای جهانی تاکید کرد.

رییس مجلس شورای اسلامی در پایان این دیدار با بیان اینکه قدرت‌های سلطه‌طلب اکنون در بحران‌هایی که خود مسبب وقوع آن در جهان بوده‌اند، گرفتار می‌باشند، اتحاد و همکاری مشترک میان کشورهای مستقل جهان را عامل پیروزی در برابر توطئه‌ها و اعمال فشار دشمنان برشمرد.

ریکادو کابریساس معاون رییس جمهور کوبا نیز در همین دیدار با ابراز رضایت از سطح مناسبات دو کشور گفت: روابط ایران و کوبا در همه زمینه‌ها در حال توسعه و پیشرفت است و با تلاش مشترک باید در جهت تحکیم و تقویت آن کوشید.

وی ضمن تاکید بر نقش مهم همکاری‌های پارلمانی در توسعه و گسترش روابط فیمابین گفت: مجالس دو کشور باید در راستای همبستگی بیشتر و توسعه روابط دوستانه فیمابین گام بردارند.

معاون رییس جمهور کوبا در پایان این دیدار با مهم خواندن توسعه مناسبات با ایران با کشورش، بر لزوم افزایش مراودات دو کشور بویژه در عرصه پارلمانی تاکید کرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر