کد خبر: 94427 A

لاریجانی در دیدار معاون رییس‌جمهور هند؛

محمد حامد انصاری معاون رییس‌جمهور هند با علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

محمد حامد انصاری معاون رییس‌جمهور هند با علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایلنا، لاریجانی در ابتدای دیدار روز یکشنبه ضمن اعلام آمادگی مجلس شورای اسلامی برای توسعه و گسترش روابط دوستانه فیمابین در همه زمینه‌ها به ویژه همکاری‌های پارلمانی، گفت: با توجه به پیشینه مثبت و طولانی روابط دو کشور ایران و هند بستر همکاری‌های دو کشور در زمینه‌های مورد علاقه طرفین موجود می‌باشد و اراده سیاسی مقامات ایران نیز بر ارتقای سطح این همکاری‌ها قرار گرفته است.

رییس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تحولات منطقه، افزود: کشورهای بزرگ هند و ایران در مسائل مورد ابتلای منطقه نقش پررنگی دارند بنابراین ارتقای سطح همکاری‌های دو کشور در مسائلی همچون مبارزه با تروریسم امری است که نفع آن شامل حال دو کشور و منطقه خواهد شد.

لاریجانی در پایان با اشاره به ظرفیت‌ها و زمینه‌های وسیع مورد علاقه طرفین برای همکاری، گفت: شناسایی فرصت‌ها، استفاده مناسب از ظرفیت‌ها و رفع موانع احتمالی همکاری‌های گسترده ایران و هند، نقش موثری در ارتقای سطح همکاری‌های دو کشور خواهد داشت.

محمد حامد انصاری، معاون رییس‌جمهور هند نیز در این دیدار آمادگی پارلمان و دولت هند را برای گسترش و توسعه همکاری‌های تجاری، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی با ایران اعلام کرد و گفت: کشور هند از توسعه روابط با ایران در همه زمینه‌ها در راستای تامین منافع طرفین استقبال می‌کند.

انصاری در پایان این دیدار مبارزه با تروریسم در منطقه را ضرورتی انکارناپذیر دانست و در خصوص همکاری‌های دو کشور در این زمینه با رییس مجلس شورای اسلامی گفت‌وگو و مذاکره کرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر