کد خبر: 971 A

منوچهری در واکنش به بیماری زا بودن پارازیت‌ها؛

در پایان تعطیلات مجلس شورای اسلامی از وزیر بهداشت خواهیم خواست تا مدارک و اسناد غیر بیماری زا بودن پارازیت‌ها به کمیسیون را ارائه دهد.

مدت‌ها است بحث‌های متعددی درباره زیان بار بودن پارازیت‌های ماهواره‌ای مطرح می‌شود آخرین اظهار نظر در اینباره را وزیر ارتباطات و فن آوری ارتباطات انجام داد. تقی‌پور گفت: قطعا باید به دنبال منبع ارسال این پارازیت‌ها و شناسایی آن بود زیرا آثار و عواقب بسیار سوء و متعددی در پی خواهد داشت. 

در همین حال مرضیه وحید دستجردی، وزیر بهداشت درباره تاثیرات منفی پارازیت‌ها در مجلس شورای اسلامی در اظهار نظری متفاوت گفت: بر اساس تحقیقاتی که تاکنون انجام شده پارازیت‌های ماهواره‌ای خطری برای سلامت انسان ندارند. 
 
در این میان بحث زیانبار بودن این پارازیت‌ها به شورای شهر نیز کشیده شد معصومه ابتکار درهمین باره می گوید: موجی در آلودگی هوا دیده شده که وقتی عمل به مصوبات مربوط به آلودگی هوا ناقص باشد، دیگر از رعایت آلودگی‌ها درزیرشاخه‌های این مساله نمی‌توان توقعی داشت؟ 
 
رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران تصریح کرد: شورای شهر و کمیته محیط زیست در شورا موضوع را پیگیری می‌کند، اما مسئولان باید با نصب تجهیزاتی، آن‌را با استاندارد‌ها تطبیق داده و آثار احتمالی‌اش بر روی مردم را بسنجند. 
 
به گفته ابتکار، معضل پارازیت‌های ماهواره‌ای معضل جدیدی نیست، اما از این جهت که تاکنون چنین آثار مخربی نداشته و یا به چشم نمی‌آمده، در حال حاضر بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. 

بر این اساس نعمت الله منوچهری عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در زمینه بیماری زا بودن پارازیت‌های ماهواره‌ای با بیان اینکه هنوز بحث بیماری زا بودن پارازیت‌ها در کمیسیون بهداشت و درمان مطرح نشده است به خبرنگار ایلنا گفت: قطعا پارازیت‌ها اثرات نامطلوب بر انسان خواهد گذاشت لذا باید این موضوع در اولویت کاری کمیسیون بهداشت قرار گیرد. 

وی افزود: در پایان تعطیلات مجلس شورای اسلامی از وزیر ارتباطات و فنآوری ارتباطات دعوت خواهیم کرد تا با حضور در کمیسیون، اسناد ومدارک خود را به کمیسیون ارائه دهد. 

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اگر اسناد ومدارک وزیر ارتباطات و فن آوری درست باشد قطعا از وزیر بهداشت نیز در این زمینه سوال خواهیم کرد. 

نماینده پاوه جوانرود در خانه ملت گفت: در پایان تعطیلات مجلس شورای اسلامی موضوع بیماری زا بودن پارازیت‌ها را به مرکز تحقیق و پژوهش ارائه خواهیم کرد تا در این زمینه تحقیقاتی صورت پذیرد. 

اما در مورد خطرناک بودن پارازیت‌های ماهواره‌ای همه اعضا کمیسیون بهداشت و درمان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی با یکدیگر همسو نیسیتند.

در این رابطه مراد هاشم زهی در اضهار نظری با بیان اینکه موضوع خطر پازیت‌ها اولین بار است که مطرح می‌شود و این موضوع را باید با اعضا کمیسیون بهداشت و درمان در میان بگذاریم گفت: قطعا اگر پارازیت‌های ماهواره‌ای بیماری زا باشند جان میلیون‌ها انسان در خطر است.

وی افزود: قطعا موضوع بیماری زا بودن پارازیت‌های ماهواره‌ای را به مركز تحقیق و پژوهش مجلس ارائه خواهیم کرد تا در این رابطه تحقیقات گسترده‌ای انجام دهند. 

نماینده نهبندان و سر بیشه بیان کرد: وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی مسئول جان شهروندان ایرانی است و باید در زمینه پارازیت‌های بیماری زا تحقیقات لازم انجام دهد. 

عضو کمیسیون بهداشت و درمان گفت: در پایان تعطیلات مجلس شورای اسلامی از وزیر بهداشت خواهیم خواست تا مدارک و اسناد غیر بیماری زا بودن پارازیت‌ها به کمیسیون را ارائه دهد. 

باید منتظر ماندو دید كه آیا نمایندگان این موضوع را در کمیسیون بهداشت و درمان بررسی می‌کنند و آیا پس از بررسی و تایید خطرات آن از وزیر بهداشت و درمان به دلیل پهنان کاری در راستای خطرناک بودن پارازیت‌ها سوال خواهند کرد؟

آلودگی هوا پارازیت های ماهواره ای وزیر بهداشت و درمان حفظ محیط زیست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر