کد خبر: 9845 A

لاریجانی در پاسخ به تذکر احمد توکلی؛

در آیین نامه جدید آمده است که نمایندگان می‌توانند در انجام استیضاح امضاء خود را پس بگیرد و به دلیل اینکه نمایندگان مصر پس گرفتن امضاء خود بودند ما نیز در این زمینه کوتاه آمدیم.

رییس قوه مقننه گفت: در آیین نامه جدید به هیات رییسه اجازه داده شده تا پس از خارج شدن دستور استیضاح منتخب استیضاح کنندگان ۵ دقیقه صحبت کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، احمد توکلی در اخطار آیین نامه‌ای ماده ۲۳ بند ۱۱ و ۴ و ماده ۱۰۲ در صحن علنی مجلس شورای اسلامی خطاب به هیات رییسه گفت: نظم وانضباط مجلس شوری اسلامی برعهده هیات رییسه است و هیئت رییسه باید به گونه‌ای رفتار کند که نظم وا نضباط سوژه خبرنگاران نگیرد.

وی افزود: در شان مجلس نیست که اینگونه جایگاه هیات رییسه مملو از نمایندگان باشد بهتر است رییس مجلس در این زمینه اعمال اختیار بفرمایند.

توکلی خاطرنشان کرد‌: زمانی که وارد بحث استیضاح شدیم رییس مجلس بیان کردند امضاء جدید و یا پس گرفتن امضاء را قبول ندارند اما در ادامه شاهد بودیم که وسط صحبت موافق استیضاح وزیر ورزش از دستور خارج شد و این گونه رفتار‌ها نباید در مجلس انجام شود.

نمایندگان مردم تهران تصریح کرد: حال که استیضاح از دستور خارج شده است دیگر نباید اجازه دهیم که تذکری در این زمینه انجام شود و یا منتخب و وزیر در رابطه با استیضاح صحبت‌هایی را مطرح کند.

علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی خطاب به توکلی گفت: در آیین نامه جدید آمده است که نمایندگان می‌توانند در انجام استیضاح امضاء خود را پس بگیرد و به دلیل اینکه نمایندگان مصر پس گرفتن امضاء خود بودند ما نیز در این زمینه کوتاه آمدیم.

رییس قوه مقننه گفت: در آیین نامه جدید آمده است که پس از خارج شدن دستور استیضاح یک نفر از منتخبین استیضاح می‌توان به مدت ۵ دقیقه صحبت‌های خود را مطرح و وزیر مورد استیضاح نیز اگر نیاز دید با نوشتن نامه به رییس مجلس می‌تواند ۱۰ دقیقه صحبت کند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر