کد خبر: 9857 A

با اصرار یازده نفر از استیضاح کنندگان؛

پس از قرائت استیضاح وزیر ورزش به عنوان اولین دستور کار جلسه علنی، تعداد زیادی از نمایندگان در جایگاه هیات رییسه حضور یافتند تا به طور شفاهی انصراف خود را از استیضاح وزیر ورزش اعلام کنند.

با اصرار یازده نفر از استیضاح‌کنندگان وزیر ورزش، بررسی استیضاح محمد عباسی در جلسه علنی صبح امروز، ‌مجلس آغاز شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایلنا، پس از قرائت استیضاح وزیر ورزش به عنوان اولین دستور کار جلسه علنی، تعداد زیادی از نمایندگان در جایگاه هیات رییسه حضور یافتند تا به طور شفاهی انصراف خود را از استیضاح وزیر ورزش اعلام کنند.

لاریجانی اظهار داشت که این استیضاح ۱۰ امضا دارد و انجام خواهد گرفت.

رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: البته برخی معتقدند به خاطر شرایط اقتصادی نباید موضوع استیضاح مطرح شود اما نمایندگان دیگر مصر هستند طبق آیین‌نامه اگر ۱۰ امضا برای استیضاح وجود داشته باشد انجام خواهد شد.

لاریجانی همچنین از نمایندگان خواست که اگر تحلیلشان این است که استیضاح وزیر ورزش اولویت نیست آن را به صورت کتبی به هیات رییسه اعلام کنند.

جهانگیرزاده عضو دیگر هیات رییسه از پس گرفتن امضای تعداد زیادی از استیضاح‌کنندگان خبر داد و پس از شمارش امضاهای پس گرفته، ‌گفت که یازده نفر از استیضاح‌کنندگان هنوز بر استیضاح وزیر ورزش مصر هستند.

وی همچنین گفت: بر اساس استفساری که در دوره هشتم صورت گرفت، نمایندگان جدید هم می‌توانند استیضاح را امضا کنند؛ بنابراین دو امضاکننده جدید هم وجود دارد.

تا زمان آغاز سخنان حسن کامران اولین سخنران جلسه استیضاح وزیر ورزش، تجمع نمایندگان مقابل جایگاه هیات رییسه و همهمهٔ آن‌ها ادامه داشت و به نظر می‌رسید که استیضاح منتفی شود اما با اعلام هیات رییسه، ‌کامران در جایگاه سخنران قرار گرفت و جلسه استیضاح رسما آغاز شد.

در خلال سخنان کامران نیز علی لاریجانی رییس مجلس بار‌ها از نمایندگان خواست در صندلی‌های خود مستقر شوند.

صباحی‌مقدم نیز پس از سخنان کامران، خواستار توقف طرح استیضاح وزیر ورزش بود که با واکنش لاریجانی مواجه شد.

رییس مجلس به وی گفت: استدلال شما این است که شرایط اقتصادی مهم‌تر است و شما می‌گویید در شرایط فعلی موضوع اقتصاد از اهمیت بیشتری برخوردار است. من نگرانی شما را قبول دارم اما آقای کامران هم به عنوان نماینده حق دارد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر