کد خبر: 98722 A

آیت‌الله طباطبایی‌نژاد:

نماینده ولی‌فقیه در اصفهان با بیان اینکه احمدی‌نژاد در دوران 8 ساله مدیریت خود سه مسئله مهم ساخت مصلی، استادیوم نقش جهان و حل مشکل کم‌آبی را پیگیری می‌کرد، گفت: متاسفانه رئیس دولت‌های نهم و دهم نتوانست به هیچکدام از این اهداف جامه عمل بپوشاند.

رئیس مجلس با تاکید بر اینکه زمینه رشد اصفهان در تمام حوزه‌ها بسیار بالا است، گفت: یکی از این ظرفیت‌ها موضوع توریسم و گردشگری است که مسئولان باید در جهت ارتقای این حوزه تلاش کنند.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی با حضور در بیت آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد امام جمعه و نماینده ولی فقیه در اصفهان با ایشان دیدار و گفت‌وگو کرد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه زمینه رشد اصفهان در تمام حوزه‌ها بسیار بالا است، گفت: یکی از این ظرفیت‌ها موضوع توریسم و گردشگری است که مسئولان باید در جهت ارتقای این حوزه تلاش کنند.

وی با تاکید بر اینکه خوشبختانه در اصفهان آثار تاریخی بسیار خوبی وجود دارد که باید به آن توجه کرد، افزود: هم‌اکنون در این استان بناهای تاریخی و قدیمی بسیاری وجود دارد که در صورت توجه و بهبود این بناها، گردشگران بسیاری جذب می‌شوند.

در ادامه این دیدار دکتر لاریجانی با تاکید بر اینکه به طور حتم برای حل مشکل کم آبی اصفهان باید با چیت‌چیان وزیر نیرو صحبت شود، تصریح کرد: از طرف دیگر می‌توان برای اجرای طرح‌ها و حل مشکل کم‌آبی از کمک‌های مردمی استفاده کرد اما در کل مسئله کم‌آبی استان موضوع مهمی است. از طرف دیگر به طور قطع مشکل تقسیم آب میان استان‌ها قابل حل است.

در این دیدار آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد با تاکید بر اینکه مشکل کم‌آبی مهمترین معضل استان اصفهان است، گفت: در دوره‌های گذشته و سال‌های دور جمعاً حدود یکصدهزار نفر در اصفهان از آب زاینده‌رود استفاده می‌کردند اما هم‌اکنون این جمعیت به 5 میلیون نفر رسیده است، از این‌رو اکنون کمبود بسیار اساسی در این حوزه احساس می‌شود.

امام جمعه شهر اصفهان با بیان اینکه در آینده نزدیک موضوع کم‌آبی اصفهان را با چیت‌چیان وزیر نیروی دولت یازدهم درمیان می‌گذارم، تصریح کرد: این وزیر فرد خوب و باتجربه‌ای است، از این‌رو دولت باید راه‌حل مناسبی را برای مشکل کم‌آبی پیدا کند، از طرف دیگر ساماندهی نشدن رودخانه زاینده‌رود یکی از مشکلات این شهر است.

نماینده ولی‌فقیه در اصفهان با تاکید بر اینکه اولویت‌های رهبر معظم انقلاب باید مورد توجه قرار گیرد، بیان کرد: به طور حتم اولویت اول اصفهان حل مشکل کم‌آبی و اولویت دوم ساماندهی روخانه زاینده‌رود است.

آیت‌الله طباطبایی‌نژاد با اشاره به اختلافات به‌وجود آمده میان مسئولان استان‌های همجوار برای تقسیم و توزیع آب زاینده‌رود افزود: یقیناً استفاده از آب این رودخانه حق همه استان‌ها است.

وی با بیان اینکه در استان اصفهان مناطق کویری بسیار وجود دارد، افزود: دو سوم این استان کویری است اما خوشبختانه بیابان‌های اصفهان قابل آباد کردن بوده اما تحقق این موضوع نیازمند تخصیص آب مورد نظر است.

نماینده ولی‌فقیه در اصفهان با بیان اینکه احمدی‌نژاد در دوران 8 ساله مدیریت خود سه مسئله مهم ساخت مصلی، استادیوم نقش جهان و حل مشکل کم‌آبی را پیگیری می‌کرد، گفت: متاسفانه رئیس دولت‌های نهم و دهم نتوانست به هیچکدام از این اهداف جامه عمل بپوشاند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر