کد خبر: 9894 A

علیپور خنکداری در تذکر آیین‌نامه‌ای:

مردم وضعیت بسیار نابسامانی دارند و شما در مصاحبه اخیر رئیس جمهور دیدید که چگونه مجلس را زیر سوال برد.

عضو کمیسیون عمران مجلس در تذکر آیین‌نامه‌ای بند ۱۱ ماده ۲۳ گفت: در شرایطی که مردم از وضعیت اقتصادی نابسامانی برخوردارند و بازار ارز آشفته است، استیضاح وزیر ورزش و جوانان باید از دستور کار مجلس خارج می‌شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کمال علیپور خنکداری در تذکر آیین‌نامه‌ای گفت: استیضاح‌کنندگان وزیر وزرش و جوانان این موضوع را حق نمایندگان می‌دانند اما در شرایط جاری تصمیم‌گیری با هیات رئیسه مجلس است که اولویت‌های بسیار مهمتری از استیضاح محمد عباسی در کشور وجود دارد.

نماینده مردم سوادکوه، قائم و جویبار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه به گفته مقام معظم رهبری اقتصاد مقاومتی و توجه به تولید ملی از اولویت بالایی برخوردار است تصریح کرد: مردم وضعیت بسیار نابسامانی دارند و شما در مصاحبه اخیر رئیس جمهور دیدید که چگونه مجلس را زیر سوال برد.

وی در ادامه افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی و در دوران وزارت محمد عباسی در بازی‌های المپیک و پارالمپیک مقام‌های بالایی را کسب کردیم و در چنین شرایطی می‌خواهیم وزیر ورزش و جوانان را استیضاح کنیم.

علیپور خنکداری تصریح کرد: در چنین شرایطی که از لحاظ اقتصادی کشور دچار مشکلاتی است هیات رئیسه می‌توانست به نمایندگان متقاضی استیضاح تذکر دهد.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به علیپور خنکداری گفت: هیات رئیسه تذکراتش را در این خصوص داده بود اما این گونه تذکرات در حال حاضر وجهی ندارد زیرا هیات رئیسه طبق آیین‌نامه باید عمل می‌کرد و هیچ دخل و تصرفی در اراده نمایندگان نمی‌توانست انجام دهد.

نماینده مردم قم در مجلس نهم با بیان اینکه متقاضیان استیضاح اصرار به این موضوع داشتند اظهار داشت: از همین رو هیات رئیسه استیضاح وزیر ورزش و جوانان را در دستور کار قرار داد و پس گرفتن آن نیز طبق آیین‌نامه داخلی مجلس انجام شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی اسلامی تاکید کرد: این موضوع که بنا به شرایط اقتصادی نمایندگان استیضاح خود را پس گرفتند بحث دیگری است و ما نمی‌توانیم از نظر آیین‌نامه دخل و تصرفی در این زمینه داشته باشیم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر