کد خبر: 99197 A

با رأی نمایندگان مشخص شد؛

نمایندگان شرایط مصادره محل نگهداری کالای قاچاق ممنوع را تعیین کردند.

نمایندگان شرایط مصادره محل نگهداری کالای قاچاق ممنوع را تعیین کردند.

به گزارش ایلنا، نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه 3 شهریور) مجلس شورای اسلامی، ماده 19 مکرر 2 لایحه مبارزه با قاچاق کالا و ارز را به منظور تأمین نظر شورای نگهبان با 163 رأی موافق، 2 رأی مخالف و 13 رأی ممتنع از مجموع 251 نماینده حاضر به تصویب رساندند.

براین اساس، ماده 19 مکرر 2 لایحه مذکور به شرح زیر اصلاح شد:

محل نگهداری کالای قاچاق ممنوع در صورتی که ارزش کالا بیش از یک میلیارد (1.000.000.000) ریال باشد و توسط مالک یا با علم و اطلاع او مورد استفاده قرار گیرد مصادره می‌گردد، مشروط به اینکه ارزش ملک از پنج برابر ارزش کالای قاچاق نگهداری شده بیشتر نباشد، که در این صورت ملک به مقدار نسبت پنج برابر قیمت کالای قاچاق نگهداری شده نسبت به قیمت اصل ملک مورد مصادره قرار می‌گیرد و چنانچه ارزش کالا کمتر از مبلغ مذکور باشد و حداقل دو بار به این منظور استفاده شود و محکومیت قطعی یابد در مرتبه سوم ارتکاب، به کیفیت مذکور مصادره می‌گردد. در صورتی که مرتکب بدون اطلاع مالک از آن محل استفاده کند، از سه تا پنج برابر ارزش کالای قاچاق نگهداری شده به جزای نقدی وی افزوده می‌شود.

تبصره- آیین‌نامه اجرائی این ماده توسط قوه قضائیه تهیه می‌شود و حداکثر ظرف سه ماه از تاریخ‌لازم‌الاجراء شدن این قانون به تأیید رئیس قوه قضائیه می‌رسد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر