کد خبر: 99298 A

ذوالانوار در نطق میان دستور:

خرید و فروش اسناد اصیل گمرکی که قبلا در ترخیص کالا استفاده شده استو همچنین استفاده مکرر از آن اسناد،جرم محسوب و مرتکب به مجازات محکوم می‌شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه حماسه‌سیاسی و انتخاب دکتر روحانی به خواست خدا اتفاقی مبارک است، گفت: دولت تدبیر و امید از پیشگامان صنعت در کابینه خود استفاده می کند و نمایندگان مردم بر عملکرد آنها نظارت می کنند.

به گزارش ایلنا، سید‌حسین ذوالانوار در نطق میان دستور خود در نشست علنی امروز (یکشنبه 3 شهریور) با یادآوری اینکه نیل به تمدن نوین اسلامی در عرصه جهانی نیازمند تولید علم و فناوری است، توضیح داد: حماسه سیاسی و انتخاب دکتر روحانی به عنوان رئیس جمهور جدید کشور اتفاقی مبارک است و کلید دولت وی باید کلید تدبیر و امید به خدا و نه اینکه کلیدی چوبین باشد.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در حیطه سخت افزاری چند تذکر به رئیس جمهور جدید باید داد و نخستین این تذکرها این است که دکل‌های حفاری در جهاد دانشگاهی ساخته و تحویل وزارت نفت داده شد و مدت‌ها نیز از سوی این وزارتخانه به کار گرفته و جواب خود را پس داده است.

وی افزود: قرارداد ساخت  12 دکل با سازنده‌های یاد شده بسته شد ولی هنوز پس از 2 سال قرارداد ابلاغ نمی‌شود، علت چیست؟

این نماینده مجلس نهم، ادامه داد:‌ حدود 15 سال است که تجهیزات ضد انفجاری برای پالایشگاه‌ها در داخل کشور تولید می‌شود و پالایشگاه اراک قراردادی را با شرکت داخلی این تجهیزات منعقد کرد و ابزار‌ها را تحویل گرفت ولی متاسفانه شیرینی واردات از خارج برای برخی از مدیران وسوسه ایجاد کرد و با بیگانگان عقد قرارداد کردند و تولید کننده بومی سرگردان ماند.

ذوالانوار تصریح کرد: در صنعت خودروسازی، مغز خودرو‌ها بومی سازی شد و با ایران خودرو قرارداد بسته شد ولی باز همان شیرینی واردات از خارج این طرح را ناکام گذاشت.

نماینده مردم شیراز در مجلس نهم با بیان اینکه در داخل کشور 5 شرکت تولید تلفن همراه تاسیس شد، گفت: ولی متاسفانه سلطان موبایل و همراهان وی باعث ورشکستگی 4 شرکت شدند.

وی افزود: رئیس‌جمهور جدید از این موارد بسیار است ولی در دولت جنابعالی پیشگامان صنعت همچون زنگنه، نعمت‌زاده و جهانگیری وجود دارند و نمایندگان مردم نظارت بر رفتار آنها می‌کنند تا آشکار شود که این افراد با صنعت چه خواهند کرد.

ذوالانوار تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران یک انقلاب فرهنگی است و مقام معظم رهبری نگرانی های خاصی در حوزه فرهنگی دارند.

وی ادامه داد:‌ تعداد اساتید دروس معارف و طلاب چه نسبتی با تعداد دانشجویان دارد، متاسفانه در بین 12 میلیون دانش آموز تنها 8 هزار طلبه وجود دارد و آن هم صرفاً برای نماز جماعت حضور می‌یابد.

این نماینده مجلس نهم، یادآور شد: به ازای هر هزار پانصد دانش آموز تنها یک طلبه برای یک ساعت وجود دارد و این میزان در دانشگاه آزاد پنج هزار دانشجو به ازای یک طلبه است و وضع دانشگاه‌های دولتی نیز تعریفی ندارد.

ذوالانوار تصریح کرد: هزینه یک تحصیل یک دانشجو علوم انسانی در مقاطع کارشناسی، ارشد و دکتری به ترتیب دو و نیم میلیون، پنج و نیم میلیون و چهارده و نیم میلیون تومان است در حالی که هزینه تحصیل هر طلبه در حوزه علمیه در مقاطع مختلف چهارصد و چهل هزار تومان است.

وی با انتقاد از اینکه 50 هزار مسجد روحانی ندارد، گفت: در کشورهای دیگر جهان هزینه‌های فرهنگی چیزی بالغ بر 7 درصد از بودجه را به خود اختصاص می‌دهد ولی در ایران تنها 3 درصد از بودجه به مسائل فرهنگی مختص می‌شود.

نماینده مردم شیراز در مجلس نهم، تصریح کرد: آمار طلاب ایران دویست و سی هزار نفر هستند در حالی که در کشور پاکستان میزان طلاب دومیلیون ششصد هزار نفر هستند.

این نماینده مجلس نهم، ادامه داد:‌ طلاب ایرانی زندگی سختی دارند، هر طلبه مجرد 170 هزار تومان و هر طلبه متاهل حدود 370 هزار تومان شهریه دریافت می‌کند.

وی افزود: مقام معظم رهبری فرمودند امروز جوانان ایران آماج شبهات دینی و عقیدتی هستند و هدف دشمنان از این کار گرفتن پشتوانه‌های انقلاب از نظام اسلامی است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، توضیح داد: رابطه حوزه‌های علمیه و نظام اسلامی رابطه حمایت متقابل است و دولت باید با رعایت حفاظت از استقلال حوزه، نهایت حمایت را از حوزه‌ها داشته باشند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر