کد خبر: 99428 A

اسفنانی در گفتگو با ایلنا خبر داد:

تکمیل اصلاحات لایحه آیین دادرسی کیفری در کمیسیون قضایی صورت گرفت /لایحه خلع ید قلع و قمع ورزشگاه ها نیز بدون تغییر به صحن علنی ارجاع شد.

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس از اصلاح نهایی ایرادات شورای نگهبان به برخی مواد قانونی لایحه آیین دادرسی کیفری خبر داد.

محمد علی اسفنانی نماینده مردم فریدن در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی ایلنا، ضمن تشریح کلیات بررسی شده در جلسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس اظهار داشت: اعضای این کمیسیون در جلسه امروز عصر لایحه خلع ید قلع و قمع ورزشگاه‌ها را که پیش از این در صحن علنی به تصویب رسیده و در شورای نگهبان نسبت به آن ایراداتی وارد شد را بررسی کرد.

وی با بیان اینکه اعضای کمیسیون بار دیگر بر ایراداتی که شورای نگهبان به این لایحه وارد کرده بود اصرار کردند، گفت: پس از بررسی‌های مجدد به این نتیجه رسیدیم که لایحه قلع و قمع ورزشگاه‌ها باید به‌‌ همان سبک خود باقی بماند و به همین دلیل آن را به‌‌ همان شکل به صحن علنی ارجاع دادیم.

اسفنانی خاطرنشان کرد: لایحه آیین دادرسی کیفری از دیگر مواردی بود که اعضای کمیسیون قضایی و حقوقی به بررسی آن پرداختند.

وی ادامه داد: شورای نگهبان به مواردی در لایحه آیین دادرسی کیفری ایراد گرفته بود که اعضای کمیسیون قضایی و حقوقی آن را برطرف کرده و در صورتی که ایراد دیگری به آن‌ها وارد نشود این لایحه تکمیل و آماده اجرا خواهد بود.

به گفته سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی لایحه نحوه اجرایی شدن محکومیت مدیریت مالی از موارد دیگری بود که مورد بررسی قرار گرفت.

نماینده مردم فریدن خاطرنشان کرد: شورای نگهبان به مواردی از این لایحه ایراداتی واردکرده بود که به عنوان مثال می‌توان به ماده ۱۱ قانون اشاره کرد که اجرای محکومیت‌ها در دادگاه انقلاب تشکیل شود یا خیر و اعضای کمیسیون این مسئله را اصلاح کردند.

وی ادامه داد: ایراد دیگری که به این لایحه گرفته شده بود این بودکه در مصوبه قبلی قید شده بود که اگر رئیس قوه قضاییه یک محکومیت را خلاف شرع دانست می‌تواند در آیین دادرسی تجدید نظر کند اما شورای نگهبان بر این مسئله ایراد گرفته و گفته است که خلاف شرع کافی نبوده و باید خلاف قانون هم به آن اضافه شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر