کد خبر: 9962 A

محمد قسیم عثمانی:

مردم به تصمیمات اقتصادی هیچ باوری ندارند و هر وقت صحبت از کنترل قیمت چیزی می‌کنند، مردم می‌گویند حتما گران می‌شود.

نماینده مردم بوکان در مجلس گفت: برخی از تصمیمات متناسب با اقتضای شرایط موجود نیست و به فشار ناشی از تحریم افزوده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدقسیم عثمانی در نطق میان دستور امروز خود در صحن علنی مجلس ضمن تبریک به مناسبت هفته ناجا، به ساخت فیلم موهن توسط آمریکایی‌ها و هتک حرمت ساحت مقدس پیامبر (ص) اشاره کرد و گفت: ‌ توهین به ساحت پیامبر (ص) که توسط صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها صورت گرفت به دلیل ترس از روند فزاینده رسوخ دین اسلام در دل جوانان نیک فطرت است.

وی تصریح کرد: آن‌ها از اسلام می‌ترسند زیرا اسلام دین برادری و برابری است، دینی است که انسان را اشرف مخلوقات و شهروند درجه یک بر زمین معرفی می‌کند، در حالی که آن‌ها خود را درجه یک و دیگران را درجه دو می‌دانند.

نماینده مردم بوکان در مجلس با بیان اینکه استعمار معتقد به تسلیم انسان در مقابل اراده آنهاست، اظهار کرد: عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد، در واقع دلیل دشمنی آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها با این اقدام مشخص‌تر شد و آن اینکه آن‌ها با اسلام مشکل دارند.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با انتقاد به برخی اظهارات اخیر رییس‌جمهور درباره مجلس و اظهار اینکه رییس‌جمهور دچار فرافکنی اقتصادی و سیاسی شده است گفت: البته شکی نیست که بخشی از مشکلات اقتصادی ناشی از تحریم است، چرا که تحریم یک متغیر غیرقابل انکار است که به عنوان یک متغیر مداخله‌گر بر اقتصاد کشور تاثیر گذاشته است.

وی گفت: در بسیاری جا‌ها اگر درست عمل می‌ شد، می‌توانستیم تحریم را طوری کنترل کنیم و جهت دهیم که این تهدید به یک فرصت برای اقتصاد کشور تبدیل شود، اما در بسیاری از جا‌ها نه تنها درست جهت ‌دهی نشد و به فشار ناشی از تحریم افزود و با ناکارآمدی آب به آسیاب دشمن ریختند بلکه آتش تورم را شعله‌ور‌تر کردند.

وی ادامه داد: بخش قابل توجه و غیرقابل انکاری از وضعیت اقتصادی ناشی از ناکارآمدی و ناتوانی‌ها و تصمیمات انتزاعی، تک بعدی و ناصحیح است.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه با اعتقاد به اینکه برخی تصمیمات اقتصادی به موقع گرفته نمی‌شود، افزود: برخی از تصمیمات متناسب با اقتضای شرایط موجود نیست، برخی از تصمیمات غلط است و این مجموعه تصمیمات شرایط فعلی را رقم زده است و به فشار ناشی از تحریم افزوده است.

عثمانی خاطرنشان کرد: چرا برخی مسوولان از صورت مساله فرار می‌کنند؟ چرا وظایف ذاتی خود را انجام نمی‌دهند و هر نوع مشاوره و اظهارنظر کار‌شناسی و مشفقانه را دخالت می‌انگارند.

وی اضافه کرد: کاری کرده‌‌اند که مردم به تصمیمات اقتصادی هیچ باوری ندارند و هر وقت صحبت از کنترل قیمت چیزی می‌کنند، مردم می‌گویند حتما گران می‌شود.

وی با بیان اینکه بیکاری را با شعار و ارائه آمار و اعداد واهی نمی‌توان حل کرد، گفت: برخی مسوولان در محاسبه بیکاری و آماری رفع بیکاری در خواب غفلت هستند.

عثمانی اظهار داشت: تورم لجام گسیخته دیگر نه قابل انکار و نه قابل نسبت دادن به دیگران است، باور کنید اجناس مغازه سرکوچه خودتان هم گران شده است، اگر باور نمی‌کنید بپرسید.

وی با تاکید به اینکه تورم دزدی از جیب فقراست، گفت: آقای احمدی‌نژاد شما پاک هستید ولی برخی سیاست‌ها و تصمیمات منجر به دزدی از جیب فقر شده است، ۴۰-۵۰ هزار تومان به هر فرد در ماه پرداخته می‌شود اما از آن جیب دیگر فرد ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار تومان خارج می‌شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر