کد خبر: 99679 A

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی:

احکام سفرا سه ساله است و به طور معمول هر سال یک سوم سفرا جابجا می‌شوند و اینکه مطبوعات این‌گونه وانمود کنند که تغییرات با تغییر دولت در حال انجام است با واقعیت انطباق ندارد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی از انتخاب نمایندگانی برای عضویت در دبیرخانه دائمی کنفرانس‌های بین‌المللی فلسطین و هیئت نظارت بر سفرهای خارجی خبر داد.

سید حسین نقوی حسینی نماینده مردم ورامین در مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی ایلنا در تشریح جزئیات جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی اظهار داشت: در این جلسه با حضور عراقچی سخنگوی وزارت امور خارجه آخرین تحولات منطقه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: اقدام اخیر معارضین و تروریست‌های سوری مبنی بر استفاده از سلاح‌های شیمیایی و متهم ساختن دولت سوریه و عکس‌العمل کشورها از جمله ایران و روسیه به هر نوع دخالت نظامی در سوریه از جمله موارد بررسی شده در کمیسیون امنیت ملی بود.

نقوی حسینی همچنین گفت:‌ عدم تصمیم‌گیری رئیس‌جمهور در ارتباط با انتقال مسئولیت پیگیری پرونده هسته‌ای جمهوری اسلامی به وزارت خارجه و یا باقی ماندن در شورایعالی امنیت ملی، تغییر و تحول در سفارتخانه‌ها و جابجایی سفیران از جمله مباحث دستور جلسه کمیسیون بود.

وی ادامه داد: احکام سفرا سه ساله است و به طور معمول هر سال یک سوم سفرا جابجا می‌شوند و اینکه مطبوعات این‌گونه وانمود کنند که تغییرات با تغییر دولت در حال انجام است با واقعیت انطباق ندارد.

نماینده مردم ورامین در مجلس نهم یادآور شد: در ادامه جلسه، موضوع انتخاب دو نفر از اعضای کمیسیون برای عضویت در دبیرخانه دائمی کنفرانس‌های بین‌المللی فلسطین به بحث گذاشته شد و از بین داوطلبان، آقایان وحید احمدی و حسین سبحانی‌نیا به عنوان اعضای دبیرخانه دائمی کنفرانس‌های بین‌المللی فلسطین انتخاب شدند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه تصریح کرد: همچنین برای انتخاب دو عضو هیئت نظارت بر سفرهای خارجی پس از رأی‌گیری آقایان نوذر شفیعی با 14 رأی و حسن کامران با 9 رأی انتخاب شدند تا به صحن علنی معرفی شوند.

وی خاطرنشان کرد: در ادامه جلسه، انتخاب 9 نفر از اعضای کمیسیون برای شرکت در کمیسیون مشترک لایحه تهدید قانون استخدام نیروی انتظامی به بحث گذاشته شد و در نهایت آقایان سوری، آصفری، فتح‌الله حسینی، دستغیب، اسماعیلی، کریمی، کوثری، محسنی و منصوری برای شرکت در کمیسیون مشترک انتخاب شدند.

نقوی حسینی در پایان در پاسخ به این سوال که آیا درخواست اخیر برخی از اعضای کمیسیون امنیت ملی مبنی بر تشکیل دو هیأت پارلمانی جداگانه برای سفر به سوریه و لبنان در کمیسیون مطرح شد یا خیر، گفت: مطلبی در این خصوص از سوی اعضای کمیسیون مطرح نشد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر