کد خبر: 11251 A

غضنفر رکن آبادی، سفیر ایران در لبنان، با حسین الحسینی، رئیس سابق مجلس لبنان، ملاقات و درباره تحولات منطقه و روابط دوجانبه گفت وگو کرد.

غضنفر رکن آبادی، سفیر ایران در لبنان، با حسین الحسینی، رئیس سابق مجلس لبنان، ملاقات و درباره تحولات منطقه و روابط دوجانبه گفت وگو کرد.

به گزارش ایلنا، رئیس سابق مجلس لبنان در این ملاقات ضمن محکوم کردن فیلم موهن به ساحت مقدس پیامبر گرامی اسلام، بر ضرورت تداوم تحرکات در واکنش به اینگونه اقدامات تاکید کرد.

حسینی الحسینی اجلاس اخیر غیرمتعهدها در تهران را بسیار با اهمیت دانست و اظهارکرد: جنبش غیرمتعهدها که در نظام دوقطبی جهان و به منظور حفظ بی‌طرفی کشورها در چنان نظامی شکل گرفته بود، اکنون با سقوط نظام دو قطبی، باید نقش خود را در شکل گیری نظام جدید جهانی ایفا نماید و نقش ایران در مدیریت این مسئله بسیار حائز اهمیت است.

وی گفت: این جنبش باید از حالت منفعلانه به حالت فعال تبدیل شود و جایگاه خود را در مدیریت مسایل منطقه و جهان به دست آورد و جمهوری اسلامی ایران نقش به سزایی در این راستا دارد.

رئیس سابق مجلس لبنان با اشاره به تحولات سوریه اظهار داشت: سوریه هیچ راه حلی به جز راه حل سیاسی ندارد و جمهوری اسلامی ایران می تواند در تدوین راهکارهای سیاسی، نقش به سزایی ایفا کند، ایران تجارب و سوابق خوبی در مدیریت مسایل منطقه‌ای و جهانی داشته و نمونه بارز آن برگزاری موفق اجلاس سران جنبش غیرمتعهدها بوده است.

حسینی الحسینی، ضمن تاکید بر لزوم حفظ وحدت میان گروه‌ها و طوایف مختلف لبنان اظهارکرد: اسرائیلی‌ها همواره به دنبال ایجاد فتنه و تفرقه میان ملت‌های منطقه و خصوصا ملت لبنان بوده و هستند و به مصلحت تمام لبنانی‌هاست که با وجود تفاوت نظر در دیدگاه های سیاسی، در مقابله با این رژیم متحد بوده و در این راستا توانمندی‌های ایران به عنوان یک دولت قدرتمند منطقه‌یی، به مصلحت ملت های منطقه و خصوصا ملت لبنان خواهد بود.

رکن آبادی نیز با اشاره به اقدامات صورت گرفته در مقابله به توطئه دشمنان در ساخت فیلم موهن به ساحت مقدس پیامبر گرامی اسلام اظهار داشت: این واکنش ها باید مستمر باشد تا دیگر کسی جرات تکرار اینگونه اقدامات را نداشته باشد.

سفیر ایران در لبنان با تاکید مجدد بر راه حل سیاسی برای بحران سوریه اظهارکرد: ایران تمامی تلاش خود را برای کمک به ملت های منطقه با استفاده از ابزارهای دیپلماتیک به کار بسته و از تمامی تلاش های منطقه ای و بین المللی برای حل سیاسی بحران سوریه حمایت می کند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر